Kefil Bulamıyorum, Kefil Olmadan Kredi Çekemez miyim?

Kefil Bulamıyorum, Kefil Olmadan Kredi Çekemez miyim?

Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere en çok sorduğunuz sorulardan biri olan Kefil Bulamıyorum, Kefil Olmadan Kredi Çekemez miyim? sorusunun cevabını vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuyarak kredi çekmenin detaylarını, kefilin hangi durumlarda gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Nasıl Kredi Çekilir?

Kredi, bankadan satın alınan paradır. Tanımlamasını bu şekilde yapabiliriz. Nakit olarak toplu para alıp, faiziyle birlikte aydan aya bankaya bu parayı ödersiniz. Yani kısaca parayla para alırsınız. Peki kredi nasıl çekilir? Banka şubesine giderek başvuru yaparsınız, eğer gelir durumunuz ve kredi notunuz yeterliyse banka size kredi verir. Fakat bazen kredi notunun sınırda olduğu durumlar olabilir. Bu durumda banka sizden kefil veya teminat isteyecektir. Eğer kefilde yoksa, teminat göstermeniz gerekiyor. Gösterecek teminatınız da yoksa, düşük kredi notuna kredi veren bankaları incelemelisiniz. Elbet bir banka bulursunuz. Bu bankadan kredi alabilirsiniz. Eğer bahsi geçen bankadan da kredi alamıyorsanız, bu durumda kredi alma ihtimaliniz yoktur.

Aktifbank’tan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkanı

Kefil Bulamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kefil olmak veya kefil bulmak zor bir süreçtir. Çünkü kefil olacak kişi, borçlu borcunu ödemediği an o borçtan sorumlu kişidir. Eğer borç ödenmezse borçluya uygulanacak tüm yasal işlemler kefile de uygulanır. Bu yüzden insanların kardeşi bile bazen kefil olmayabiliyor.

Kefil bulamadığınız durumlarda bankaya teminat göstermeniz gerekiyor. Ev, araba gibi değeri yüksek olan eşyalarınıza ipotek koydurmalısınız. Eğer borcunuzu ödemezseniz teminat olarak gösterdiğiniz taşınmaz veya araba sizden haciz yoluyla alınır ve borç yerine sayılır.

Eğer gösterecek teminatım da yok diyorsanız bu durumda yapmanız gereken tek şey, banka banka gezip, düşük kredi notuna kredi veren banka araştırmak oluyor. Unutmayın, sık kredi başvurusu yapıp ret yanıtı almak kredi notunu düşürmektedir. Bu sebepten dolayı başvuru yapmayın, kredi notu standartlarını sorun.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.