İhtiyaçlarınıza çözüm üretmek ve karşılamak, ekonomik sorunlarınızın üstesinden gelmek ve kısa vadede olsa problemlerini erteleyebilmek için kredi çektiniz fakat işler tahmin ettiğiniz gibi gelişmedi. Ödeyemeyecek duruma gelip, 90 günlük gecikme eşiğini geçiyorsunuz ve bankanız siz hakkında hukuki işlemlere başlıyor. Hukuki işlem başladıktan sonra kredi siciliniz tamamen bozuluyor.

Bu anlattıklarımız bir yerden tanıdık geliyor mu? Eğer bunu yaşayan sizseniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle 2018 yılını ortaladığımız şu günlerde kredi kartından ve krediden dolayı mağduriyet yaşayan, ödeyemeyen ve bu durumda kara listeye giren çok sayıda kişi bulunmakta. Bu sayı 5-6 yıldır büyük bir hızla gelişerek devam ediyor. Bunu çözmek adına Ocak 2017 döneminde bir karar alındı ve Haziran 2017 yılı itibarıyla başvuruları alınan sicil affı meselesi çözüme kavuşturulmak istendi. Hükümetin aldığı bu kararı uygulama kapsamında tutan bankalar olduğu kadar, uygulamaya almayan bankalar da oldu.

Yazının devamında sizlere iletecek olduğum bilgiler kara listeden çıkma ve kara listedekilere kredi kartı, kredi veren bankalar olarak şekillenecek. Bilgiler tamamıyla tecrübeyle sabit fakat %100 olarak etkisini hemen gösterecek diye bir durum yok. Çünkü kredi sicili uzun bir süreci kapsar ve en az 6 ay beklemeniz gerekebilir.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2018

Kara listedekilere kredi veren bankalar 2018 yılında daha da çoğalmıştır. Ama bu durum şu şekilde ilerliyor. Bankaya gidip kara listede olduğunuz halde direkt olarak başvuruda bulunursanız bu durumda herhangi bir onay çıkmayacaktır. Bu noktada kredi kartı devreye giriyor. Nakit karşılıklı kredi kartı başvurusu yaparak nakit ihtiyacınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu noktada limitin hiçbir önemi yok. 500 TL bile sizin işinize yarayacaktır.

Önemli olan asıl şey kredi kartını almak ve 50 TL bile olsa bir dönem içerisinde harcama yapmak ve yine bunu düzenli bir şekilde ödemek. Buradaki asıl amaç nakit akışı sağlamaktan ziyade bankaların kırmızı listesinden çıkmak. Bu taktiği uyguladığınız takdirde 3 aylık sürede kara listeden çıkacağınızın garantisini verebiliriz.  Bu şekilde kara listeden çıkıp kredi alabilirsiniz.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

 • Denizbank
 • Finansbank
 • ING Bank
 • TEB

En Kolay Kredi Veren Banka

En kolay kredi veren banka diye bir durum aslında yok. Çünkü bankalar yıl içerisinde politikalarını değiştirmekte ve her yıl farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadırlar. Yıl içerisinde hedefinden uzaklaşmış ve farklı bir hedefe doğru uzanan bankaların asıl hedeflerine tekrardan ulaşabilmesi için agresifleştiğini ve  bu kapsamda kredi onaylama not aralığını çok düşük seviyelere indirdiğini görebiliyoruz.

Buna eskiden gri alan adı verdiğimiz kredi notu düşük olan kişiler dahil oluyor. Bunun için kredi başvurularınızı internet şubesi üzerinden değil ilk olarak maaşınızı aldığınız bankadan, ardından ise en kolay kredi veren banka olarak ön plana çıkan ve acil kredi ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacak olan bankalar adı verdiğimiz, bireysel bankacılığı çok sayıdaki bankaya kıyasla önde tutan ;

 • Denizbank
 • Finansbank
 • ING Bank
 • TEB
 • Garanti
 • Akbank
 • İş Bankası

bankalarını denemek gerekmektedir.