Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekilebilir? Yaş Sınırı

Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekilebilir? Yaş Sınırı

Günümüzde insanlar maaşlarıyla geçimlerini sağlayabilmektedir. Fakat ek bir ürün alacakları sırada nakit sıkıntısı oluştuğundan dolayı, doğrudan kredi yoluna başvuruda bulunup, nakit para alarak taksitli bir şekilde ödemektedir.

Bankalar kredi verirken belirli koşullar oluşturmuşlardır. Bu koşulların tamamı paranın bankaya geri dönmesi, yani düzenli ödemesi çerçevesinde meydana gelmiştir. Bu koşullar içerisinde yaş sınırıda bulunmaktadır.

Kredi çekmek için her şeyde olduğu gibi yaş sınırı 18’dir. 18 yaşından küçükler herhangi bir kredi başvurusunda bulunamadığı gibi, kredi kartı veya hesap açma gibi diğer işlemlerin de başvurusunda bulunamazlar.

18 Yaşında Kredi Çekilebilir mi?

18 yaş sınırı var evet ama her 18 yaşını dolduran kesinlikle kredi çekemez. Çünkü kredi çekmekteki en önemli olay kredi notu ve gelir durumudur. 18 yaşına yeni girmiş bir bireyin kredi notu olmayacağından dolayı kredi başvurusunda bulunsa bile ret alır. Bunun için yüksek geliri olması ve belirli süredir bir işte çalışıyor olması gerekmektedir.

Kredi Çekmek İçin Yaş Sınırı Kaç?

18 yaşından sonra 65 yaşına kadar kredi notunuz ve gelir durumunuz müsaitse hiçbir engel yaşamadan kredi çekebilirsiniz. 65 yaşdan sonra kredi çekilemez mi? Elbette çekilebilir. Asıl sınır 80 yaştır. Fakat banka bazında bu değişiklik gösterebilir. 65 yaşından sonra kredi çekseniz bile, tutar kısıtlaması v.b. olacaktır. Düşük tutarlarda 80 yaşına kadar kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Sık Kredi Çekmek Kredi Puanını Düşürür mü?

Sık kredi çekmek kredi puanını düşürür mü? Sorusu çok sık bir şekilde karşımıza gelmektedir. 50 yaşında biri olduğunuzu varsayalım ve toplamda 8 kez kredi çektiğinizi düşünelim. Ne kadar kredi çektiğiniz pek önem taşımıyor. Asıl önemli olan çektiğiniz kredileri ödeyip ödememeniz, yani çektiğiniz kredileri hiç aksatmadan düzenli bir şekilde ödemişseniz bir sıkıntı yaşamayacak, hatta kredi puanında hala artış meydana gelecektir. Fakat aksatmalar söz konusu olduysa, ya da başvuru yapıp ret yemişseniz, ardından sık sık başvuru yapıp yine ret yemişseniz kredi puanınız otomatik olarak düşecektir. Bundan dolayı kredi puanınızda düşüş meydana gelmesini istemiyorsanız ödemelerinizi düzenli yapın ve bir kere ret yediyseniz, kredi puanınızı yükseltmeden tekrar başvuruda bulunmayın.

18 yaş ile 80 yaş arası sınırdan bahsettik. 18 yaşındaki bir birey kredi çekemez. Çünkü bankalar güvenmez. Bankalar genel olarak 20’li yaşlara gelmiş ve sigortalı bir işte düzenli bir şekilde çalışan bireylere kredi imkanı sağlamaktadır. Yani banka için kredi çekme konusunda 20 yaşında reşit olursunuz. 65 yaşında bir ayağınız çukura girer, 80 yaşında ise tamamen ölürsünüz. Bu yüzden kredi çekmek istiyorsanız 65 yaşınızı geçirmemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.