İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere İş Bankası İhtiyaç Kredisi’nden bahsedeceğiz. Yazı içeriğinde faiz oranları, nasıl alınacağı ve bilgilendirme bölümleri yer almaktadır. Faiz oranı uygun olan bankalar arasında yer alan İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi konusunda 2 farklı kredi türü bulunmaktadır. Bu yazıda 2 farklı kredi türünü de ele alacağız.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası tarafından 2 farklı ihtiyaç kredisi türü sunuluyor. Birisi yaz kredi adındaki herkesin alabileceği kredi, diğeri ise kamu ve maaş müşterilerine özel kredi. Yaz kredisine bakacak olursak 20.000 TL, 48 ay vadeyle kredi çektiğimizde %1.80 oranında faizle birlikte toplam faiz ödememiz 12.325 TL oluyor. Masraflarla birlikte toplam ödenen tutar ise 32.430 TL olarak ön plana çıkıyor.

Aynı miktar ve vadelerle kamu çalışanları ve maaş müşterilerine özel krediye bakacak olursak; %1.89 oranında faiz uygulanıyor. Toplam ödenecek faiz miktarı 13.028 TL oluyor. Masraflar eklendiğinde toplam geri ödenecek miktar ana parayla berbaer 33.133 TL olarak ön plana çıkıyor.

Yaz kredisinin “kamu çalışanlarına ve maaş müşterilerine özel krediden” daha avantajlı olduğu bu şekilde kendini kanıtlamış oluyor. Bu yüzden eğer İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız, yaz kredisi tercihinde bulunmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki İş Bankası’nın resmi internet sitesine girip, Hızlı Kredi başvurusuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirmektir. 2.si ise İş Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek başvuru yapmaktır. Eğer şubeyle uğraşmadan oturduğunuz yerde başvuru yapmak istiyorsanız BURAYA TIKLAYARAK başvuruda bulunabilirsiniz.

T.C. kimlik numarası, talep edilen kredi miktarı, vadesi, ilk taksit tarihini yazdıktan sonra sizin için Yaz Kredisi veya Maaşım İş Bankası’nda kredisi seçenekleri sunulacaktır. Bu kredilerden hangisini almayı istiyorsanız seçip ilerleyin. Ardından cep telefonu bilgileriniz, gelir durumunuz v.s. bilgileri giriyorsunuz ve bankaya başvurunuzu iletiyorsunuz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilgi

Yazının başında da belirttiğimiz gibi İş Bankası 2 farklı kredi veriyor. Yaz kredisi ve maaş müşterilerine özel kredi adında. Bu 2 krediyi de minimum 3000 TL, maksimum 250.000 TL şeklinde çekebiliyorsunuz. En düşük vade 1 ayken, en yüksek vade ise 48 ay olarak kendini gösteriyor. Kefil olup olmayacağı yapılan değerlendirme sonucu banka tarafından size bildirilecektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı

İş Bankası İhtiyaç Kredisi (Yaz Kredisi) Geri Ödeme Planı – TIKLAYINIZ

İş Bankası İhtiyaç Kredisi (Kamu Çalışanları ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi) – TIKLAYINIZ 

Ayrıca Bu Yazılarımıza da göz atabilirsiniz;

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? Kredi Notu Hesaplama