Bankadan borç karşılığı arabanızı ipotek ettirdiniz ve bu durum sizi giderek zorluyor. Banka kredinizi ödemekte zorlanıyorsunuz ve en kısa zamanda arabanızı kaybedebilirsiniz. Bu durumdan dolayı büyük sıkıntılar yaşamamak adına arabanızı satmak istiyorsanız yapmanız gereken bir kaç hamle bulunuyor.

 

Bir kaç hamle için genel anlamda banka kredilerinizi ödeyebilmek ve aracınızı satışa çıkarmak istiyorsanız, gerekli adımları da atabilirsiniz. Gerekli adımları atabilmek için ilk olarak yeni hamlelerde bulunmalı ve farklı bir girişimde bulunarak aracınızı satabilirsiniz. Aracınızı satışa çıkarabilmek için ipotekli olduğunu ifade etmelisiniz. Zaten ipotekli olduğunu belirtmezseniz, satışta konu dahilinde yapılan araştırmaların sonunda aracın ipotekli olduğu çıkacaktır.

 

İpotek borcunuzu ortadan kaldırabilmeniz için ilk olarak aracınızı alacak olan kişi ile kontak kurmanız ve borcun ödenmesi dahilinde aracı kişiye teslim edebileceğinizi söylebilirsiniz.

 

İPOTEKLİ ARAÇ SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE SATILABİLİR Mİ?

 

Kredi karşılığında aracınızı ipotek ettirdiyseniz ve konu ile ilgili olarak büyük sıkıntı yaşadıysanız, aracınızı sorunsuz bir şekilde satabilirsiniz. Aracınızı satın alacak kişi direk olarak size vereceği ücreti bankaya verecektir. Bankaya verilecek olan ücretin ardından sizin ipotek borcunuz tamamen ortadan kalkacaktır. İpotek borcunuzun ortadan kalkması ile birlikte, siz de bankaya borçlanmaktan tamamen kurtulacaksınız.

 

Banka tarafından kaldırılan ipotek borcunun ardından çok kolay bir şekilde aracınızı devredebilirsiniz. Bu konuda sizin elinize para kalmasa da ipotek borcunuzu tamamen ortadan kaldırmış olabilirsiniz.