Teknoloji çağında olduğumuz şu günlerde İnternet neredeyse hayatımızın her yerinde. Acil nakit ihtiyaçlarında başvurduğumuz ihtiyaç kredisi artık İnternet üzerinden herhangi bir şekilde şubeye gitme derdi olmadan rahatlıkla çekilebiliyor. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey yeterli kredi notu ve gelir durumu, ayrıca bir de İnternet bağlantısı.

Günümüzde tüm bankalar teknolojiye ayak uydurmayı başardı ve internet bankacılığı serüvenini başlattı. İlk olarak telefon ardından hayatımıza giren internet bankacılığı sayesinde birçok işimizi artık banka şubesine gidip, dakikalarca sıra beklemeden halleder olduk. Para çekme, yatırma, fatura ödeme, kredi borcu ödeme, tahsilat gibi tüm işleri yapabildiğimiz İnternet şubesinden artık kredi de çekebiliyoruz.

İnternetten Nasıl Kredi Çekebilirim?

İlk olarak kredi alacağınız bankayı seçmelisiniz. Örnek veriyorum A bankasından kredi almak istiyorsunuz. Bu bankanın İnternet şubesinde kredi çekme imkanı var mı onu öğrendikten sonra eğer varsa işlemlere devam ediyoruz. A bankamızın internet sitesi olan www.abankası.com’a giriş sağlıyoruz. Ardından sitede kesinlikle online kredi tarzında bir başlık yer alacak, ya da kredi türleri diye. Bu başlıklardan birine giriyorsunuz ve karşınıza çıkacak olan ekranda sistem sizden T.C. kimlik numaranızı v.s. isteyecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra, bilgileriniz sisteme aktarılır. Eğer banka yapay zeka sistemi kullanıyorsa dakikalar içerisinde kredinizin onaylanıp onaylanmadığı sistem tarafından size bildirilir. Fakat yapay zeka sistemi yoksa ve kontrolleri personeller yapıyorsa, 1-2 gün boyunca bekleyebilirsiniz.

İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018

İnternet şubesinden kredi veren banka sayısı çok fazladır. Bu işte en gelişmiş banka ING Bank diyebiliriz. Kredi başvurusunu da onay sürecini de dakikalar içerisinde hallediyor 10 dakika içerisinde ya kredi hesabınıza direkt olarak yatıyor, ya da ret yanıtı alıyor.

ING Bankasının haricinde internet şubesinden kredi veren bankalar şu şekilde sıralanıyor:

  • Halkbank
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Odea Bank
  • Vakıf Bak
  • TEB  / CepteTEB

ve daha birçok banka…

Hangi Bankadan İnternet Kredisi Almalıyım?

Sevgili okurlar. Ben her yazımda sizlere derim ki, bankanın adı, şanı hiçbir önem taşımıyor. Asıl önemli olan faiz oranları ve sizin ne kadar ödeme yapacağınız. Bunun için karşılaştırma hizmeti veren siteler var. Google’a girerek kredi kıyaslama ya da karşılaştırma yazarsanız bu sitelere ulaşırsınız. Siteye ulaşım gerçekleştirdikten sonra ne kadar kredi çekmek istediğinizi yazıyorsunuz. Güncel faiz oranlarıyla birlikte tüm bankaların size sunduğu avantaj ve ödeme seçeneklerini bu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

En düşük faiz oranına ve en avantajlı ödeme sürecine sahip olan bankanın internet sitesinden kredinizi alabilirsiniz. 2018 yılı Haziran ayında olduğumuz şu günlerde en avantajlı kredi veren banka “ING Bank” olarak ön plana çıkıyor. Bu aydan aya değişiklik gösterebilir. Çünkü bankalar faiz oranları üzerinde oynama yapma hakkına sahiptirler.

>> Anında Kredi Veren Bankalar 2018