İnternetten Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019

İnternetten Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere internet üzerinden konut kredisi başvurusunun nasıl yapılacağını, hangi bankaların internetten konut kredisi başvurusu yaptırdığından bahsedeceğiz.

Teknolojinin hayatımızın her alanına girdiği şu günlerde, bankaların neredeyse tamamı teknolojinin nimetlerinden yararlanarak müşterilerini daha pratik ve hızlı hizmet veriyor. İnternet ve telefon bankacılıkları ise bu hizmetlerden birkaçı. İnternet ya da telefon bankacılığı sayesinde şubeye gitme derdiniz olmadan direkt olarak işlemlerinizi oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz.

İnternet ve telefon bankacılığında her işlem yapılmaktadır. Yani şube şube gezip, sıra alıp saatlerce sıra bekleme derdi teknolojinin hayatımıza girmesiyle bitti. Peki her işlemi yapabiliyoruz. Güzel. Kredi nasıl çekeceğiz derseniz hemen bahsedelim.

İnternetten Nasıl Kredi Çekilir?

İnternetten kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken işlem, kredi kıyaslaması. Bu hizmeti veren birçok internet sitesi bulunmaktadır. Google’a kredi kıyasla yaz ve faiz oranlarına bak. Sana en uygun olan banka hangisiyse seç ve internet sitesine girip direkt olarak online krediyi bul ve seç. Ardından başvurunu yap, kredini çek. Peki kredimi nasıl çekeceğim?

Krediniz ihtiyaç kredisiyse direkt olarak banka hesabınıza onay aldığı takdirde dakikalar içerisinde geçecektir. Eğer konut kredisi ise zaten dakikalar içerisinde onay almayacağı gibi para tahsilatı da bankadan yapılacaktır.

İnternetten Nasıl Konut Kredisi Başvurusu Yaparım?

Arkadaşlar ben bu makalemde örneği QNB Finansbank üzerinden vermek istiyorum. Çünkü internetten konut kredisi konusunda Türkiye’deki en gelişmiş banka QNB Finansbank ve Ziraat Bankası olarak ön plana çıkıyor.

İlk olarak QNB Finansbank internet sitesine (ya da kendi bankanızın internet sitesine) giriş yapıyoruz. Krediler bölümünde yer alan konut kredi başvurusu kategorisine geliyoruz. Karşımıza çıkan ekranda konut kredisi başvuru formu çıkacaktır. Adınızı soyadınızı, T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu bu alana yazıyorsunuz. Ardından görevli personel tarafından adınız, T.C.’niz ve kredi siciliniz inceleniyor, hemen size geri dönüş sağlanıyor.

İnternetten Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

İnternetten direkt olarak konut kredisi alamazsınız. Başvurunuzu yapar, onay alırsa şubeye gidersiniz. Yani yüklü miktardaki parayı direkt olarak internet üzerinden aktaramazlar. Bunun yanı sıra ihtiyaç kredilerinde bile online kredi sınırı 30.000 TL’dir. Daha yüksek miktar kesinlikle çekilemez.

İnternetten konut kredisi başvuru alan bankalara bakacak olursak hepsi diyebiliriz. Fakat bu bankalardan ön plana çıkanlar şu şekilde kendini gösteriyor:

  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıf Bank
  • Garanti
  • İş Bankası
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • TEB
  • Akbank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.