İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere HSBC Kartsız para çekme işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi aktarımında bulunacağız. HSBC ATM’lerinde kartsız para çekilebilir mi? Çekiliyorsa nasıl yapılıyor? gibi birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz bu makalemizde aynı zamanda HSBC ATM’lerinde yapılan diğer kartsız işlemler hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Kartsız işlem teknolojisi uzun zamandır bankalar tarafından müşterilerine kolaylık olması açısından sağlanan hizmetler arasında yer alıyor. Her bankada olduğu gibi yine HSBC’de de kartsız işlem yapmak mümkün. Peki hangi kartsız işlemleri yapabiliyoruz? Gelin hep beraber bakalım.

HSBC Kartsız Para Çekme İşlemi

HSBC’de kartsız para çekme işlemi yapılamamaktadır. Hiçbir ATM’de böyle bir özellik bulunmamaktadır. Çoğu bankanın vermiş olduğu kartsız para çekme işleminin HSBC’de yapılamaması üzücü bir durum olsa da kısa zaman içerisinde bu hizmetin yine HSBC bünyesinde gerçekleştirilmesi beklentiler dahilinde yer alıyor.

HSBC Kartsız İşlemler Hangileri?

HSBC Bankasının ATM’lerinde çok sayıda kartsız işlem yapabiliyorsunuz. Bu kartsız işlemler para yatırma ve borç ödemeleri olarak ön plana çıkıyor.

  • Hesap numarası ile nakit para yatırma
  • Müşteri numarası ile nakit para yatırma
  • IBAN ile nakit para yatırma
  • Kart numarası ile kredi kartı borcu ödeme
  • Müşteri numarası ile kredi kartı borcu ödeme

Bu hizmetlerin tamamını HSBC ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Kartsız Para Yatırma

HSBC Kartsız para yatırma işlemi için herhangi bir HSBC ATM’sine giderek “Giriş” butonuna tıklayınız. Ardından “Kartsız İşlemler “menüsüne giriş sağlayarak burada bulunan hesap numarası ile, müşteri numarası ile ya da IBAN ile para yatırma seçeneğini seçiniz. Ardından T.C. kimik numaranızı ve ardından sorulacak cep telefon numaranızı girdikten sonra nakit bir şekilde para yatırma işleminizi yapabilir, makbuz alabilirsinz.

HSBC Kartsız Para Yatırma Sınırı

HSBC ATM’lerinden kartsız bir şekilde en fazla 19.990 TL para yatırabilirsiniz.


Ziraat Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

ING Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

> Garanti kartsız para çekme nasıl yapılır? Garanti Paramatik kartsız işlemler