Türkiye’de her geçen gün bir çok kişi kendine hesap açtırmaya devam ediyor. Artık hemen hemen bir çok bankada bir çok kişinin hesabı bulunabiliyor. Bu durumdan dolayı da herkes büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. Uzun zamandır hesabı olan pek çok kişi bankalar üzerinden kendi girişimlerini de yerine getiriyor. Kendi girişimlerini yerine getiren ve ardından da işlemlerini gerçekleştiren müşterilerden bankalar hesap işletim ücreti alıyor.

 

Yıllık olarak kullanılan hesaplar için hesap işletim ücreti alan bankalar bir çok kişiye de ekonomik yükler getirmeye devam ediyor. Bu yükler doğrultusunda da pek çok kişi rahat nefes alabilmek için farklı noktaları tercih ediyor. Hesap işletim ücreti ödemek istemeyen pek çok kişi direk olarak bankalarla temasa geçiyor ve hesap işletim ücreti olmayan bankaları tercih ediyor.

 

HANGİ BANKA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR?

 

Uzun zamandır büyük sorunlarla karşı karşıya kalan pek çok kişi için girişimde bulunmaya devam eden pek çok banka hesap işletim ücreti almıyor. Hesap işletim ücreti adına yeni girişimlerde bulunan bankalardan Bank Asya, Albaraka Türk, Türkiye Finans gibi bankalar hesap işletim ücreti almıyor.

 

Her ne kadar bu bankaların kendi şubeleri az olsa da yine de bir çok kişi tarafından en fazla tercih edilen bankalar arasında yer almaya devam ediyor.