Haziran ayı tüketici kredi faizleri-Haziran 2016 tüm bankaların kredi faizleri

Haziran ayı tüketici kredi faizleri-Haziran 2016 tüm bankaların kredi faizleri

Bir çok kişi tarafından tercih edilen tüketici kredileri her geçen gün değişim göstermeye devam ediyor. Bankacılık sisteminin tamamen değişmesi ve kredilerin ön plana çıkması, daha büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Kredilerin verilmesinin ardından pek çok kişi de ödeme yapamıyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi kara listeye girmeye devam ediyor.

 

Hem tüketicileri zor durumda bırakmamak hem de bankaları genel olarak etkilememek için yeni kararlar alan BDDK, artık kredilerin kişilerin gelir seviyesine göre olması gerektiğini kaydediyor. Yeni kredilere göre kişiler daha çok mikro krediler alıyor. Bu mikro kredilerin ödenmesi de daha kolay bir hal alıyor. Yeni mikro krediler sayesinde de ihtiyaçlar kolay bir şekilde halledilebiliyor.

 

İHTİYAÇ KREDİLERİ FAİZLERİ NE KADAR?

 

Bu ayın gelmesi ile birlikte bir çok kişi de rahat nefes almaya devam ediyor. Uzun zamandır bir çok kişi tarafından tercih edilen ihtiyaç kredileri faizleri de herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Bu aya özel yeni verilecek kredi tutarlarının her geçen dakika daha da artması ve faiz tutarlarının da artması daha büyük sıkıntılar getiriyor. Kredi çekecekler için çok fazla olan kredi faizleri bel bükmeye devam ediyor.

 

Bu ay tüketici kredi veren Garanti Bankası 36 ay vadeli krediler için toplamda yüzde 1,47 oranında faiz işliyor. Aynı zamanda TEB kredileri için yüzde 1,27 oranında faiz uyguluyor. Yüzde 1,10 altında faizi olmayan bankalar tüketicileri de bu anlamda zor duruma sokmaya devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.