İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Halkbank Konut Kredisinden bahsedeceğiz. Konut kredisi kullanımı geçen yıllara nazaran çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Bunun da temel sebebi insanlardaki “kira ödeyeceğime kredi öderim ev benim olur” düşüncesinin yaygınlaşması. Gayet mantıklı bir sebep.

Konut kredisi almaya karar verdiniz fakat hangi bankadan alacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda sadece Halkbank Konut Kredisinden bahsedeceğiz.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Halkbank konut kredisi konusunda en uygun faiz oranıyla kredi veren banka sınıfında. Yani daha düşük faiz oranıyla kredi veren başka bir banka yok. %1.38 faiz oranıyla kredi veren Halkbank’tan 120.000 TL / 120 ay konut kredisi aldığınızda geri ödeyecek olduğunuz toplam faiz tutarı 126.268 TL. Toplam ödeme ise bu kapsamda masraflarla birlikte 247.673 TL olmaktadır.

En uygun faizle kredi veren Halkbank, kredi konusunda doğal olarak en çok müşteri portföyüne sahip olan banka olarak ön plana çıkmaktadır. 5 yıldızlık değerlendirmeden 3 yıldız alan Halkbank, bu konuda gayet iyi.

Halkbank Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank konut kredisi almak için herhangi bir Halkbank şubesine giderek çalışan personele durumu anlatmalısınız. Evin tapu örneği, kimliğiniz, gelir durumunuz gibi bazı belgeler sizden istenecektir. Bu istenilen belgelerle birlikte bankaya başvuruda bulunursunuz. Ardından eksper ev için geçerli değeri biçer ve ardından size ev değerinin belirli oranında kredi verilir.

Tabi bu hususta gelir durumunuz ve kredi notunuz her kredide olduğu gibi çok yüksek oranda önem taşımaktadır. Taksit miktarınız, gelirinizin %50’lik dilimini kapsayamaz. Kredi notunuzda bankanın belirlediği eşiğin altında olamaz.

Halkbank Konut Kredisi Hakkında Bilgi

Türkiye’nin en sık satın alınan konut kredisi olan Halkbank Konut Kredisi “Hesaplı Evim Kredisi “adıyla birlikte müşterilerin karşısına çıkıyor. En düşük 3 aylık, en yüksek ise 120 aylık vadeyle satın alınan bu kredide minimum tutar 5.000 TL, maksimum tutar ise 1.000.000 TL olarak ön plana çıkıyor.

Diğer tüm bankalarda olduğu gibi Halkbankta’da konut değerinin %80’ine kadar kredi veriliyor. %1.38 faiz oranıyla verilen konut kredisinde kefil şartı bulunmuyor. Teminat olarak ise banka evinize ipotek koyuyor. Eğer herhangi bir uyuşmazlık yaşanırsa direkt olarak haklı bir şekilde evinize el koyma hakkına sahip oluyor.

Tahsis ücreti olarak 1 defalığa mahsus olmak üzere kredi tutarının %0.5’i kadar kesinti gerçekleştiriliyor. Ardından ikse ekspertiz ücreti alınıyor. Ekspertiz ücreti Halkbank’ta 650 TL. Taşınmaz rehin ücreti de yine kesintiler arasında. Bir defalığa mahsus olmak üzere 155.76 TL taşınmaz rehin ücreti ödersiniz.

Bu kesintilere hayat sigortası masrafları dahil değildir. Kişiden kişiye değişen sigorta maaliyeti hakkında herhangi bir bilgi aktarımında bulunamayacağız.

Halkbank Konut Kredisi Geri Ödeme Planı

Türkiye’nin en uygun faizli konut kredisini veren Halkbank’tan Konut kredisi almak istiyor ve bunu kafanıza koyduysanız, taksit miktarları, kredi notu ve ev değeri gibi her kriter kuruşu kuruşuna uyuyorsa bu durumda Halkbank’a başvuruda bulunabilirsiniz.

Geri ödeme planını görebilmeniz ve daha önceden karar verebilmeniz için sizler için Halkbank Konut Kredisi Geri Ödeme Planı oluşturduk.

GERİ ÖDEME PLANINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ