Türkiye’nin en çok kullanılan bankalarından biri olan Garanti, birbirinden farklı girişimleri ile şaşırtmaya devam ediyor. Son yılların en çok kullanılan sistemlerinden birini Türkiye’ye getiren Garanti, kartsız işlem yapmayı sağlayan Paramatik ile birlikte, herkesin de rahat etmesini amaçlıyor. Pek çok kişinin en çok tercih ettiği bankalardan biri olan Garanti Bankası, Paramatik sayesinde hızlı bir şekilde sizlerin işlemlerinizi yapmanızı amaçlıyor.

 

Günümüzde vakti kıymetli olan ve pek çok işlemi de bir arada yapmak zorunda kalanlar için Paramatik’ten kolay bir şekilde kartsız işlem yapılabiliyor. Acilen dışarı çıkmanız gerekti ve cüzdanınızı yanınıza almadınız. Bu durum sayesinde Paramatik’ten kısa bir süre içinde kartsız işlemle para çekebilir ve çok rahat bir şekilde yanınıza nakit alabilirsiniz.

 

PARAMATİK’TEN KARTSIZ İŞLEM NASIL YAPILIR?

 

Garanti Bankası’nın en önemli sistemlerinden biri olan Paramatik‘ten kartsız işlem yapabilmeniz için ilk olarak telefonunuza gelecek QR kodunu kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, artık akıllı telefonlara yüklenen QR kodu, herkesin de en çok kullandığı sistemler arasında yer alıyor.

 

QR kodu için Garanti Bankası ile iletişime geçebilirsiniz. EFT işlemleri ile birlikte, hiç bir karta ihtiyaç duymadan da çok rahat bir şekilde paranızı yatırabilir veya istediğiniz gibi paranızı çok rahat bir şekilde çekebilirsiniz. Bu durum sayesinde ise işlemlerinizi kısa bir sürede halledebilir ve bu sayede de paralarınızı rahat bir şekilde yatırabilirsiniz.

Kartsız Nasıl Para Yatırılır?

Kartsız para yatırmak için çok fazla işlem yapmanız gerek yok. Herhangi bir Garanti ATM’sine gidip, kartsız işlem menüsüne tıklayı para yatırma seçeneğini aktif ettiğinizde. Karşınıza para yatıracak olduğunuz hesabın IBAN ve şube kodları gelecektir. Buraları doğru bir şekilde doldurduktan hemen sonra, istediğiniz tutarı bankamatiğe yatırarak para yatırma işlemini çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti ATM Para Çekme Limiti

Garanti ATM’lerinde kartsız işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki buraya kadar her şeyi anladınız ve normal. Bundan sonra para çekme işlemine geldi sıra. Kaç TL’ye kadar para çekebilirsiniz? ATM’nin limiti nedir gibi sorularınızın cevabı olarak Garanti ATM Kartla Para Çekme Limiti “2.000 TL”dir diyebiliriz.

  • Kredi kartı ile nakit avans 6.000 TL’dir.
  • Para yatırma limiti 12.000 TL’dir.
  • QR ile para çekme limiti 3.000 TL’dir.
  • GSM TL yükleme işlemi limiti 1.000 TL’dir.
  • Kartlı bağış limiti 3.000 TL’dir.
  • Kartlı şans oyunu ödeme limiti 5.000 TL’dir.

Yanınızda kart bulunmuyorsa istediğiniz Garanti Bankası ATM’sinden kartsız olarak para çekimi yapabilirsiniz. Kartsız para çekme işlemini en ince ayrıntısına kadar yukarıda sizler için anlattık. Sizde kartsız para çekim işlemlerini bu şekilde yapabilir, kartınız olmadığı anlarda mağdur olmazsınız.


Ziraat Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

ING Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

HSBC Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Finansbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?