İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası İhtiyaç Kredisinden bahsedeceğiz. Nasıl alınacağı, faiz oranları minimum vade ve tutar gibi birçok konuya değineceğiz. Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız ve bu krediyi Garanti’den almaya karar verdiyseniz, yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca diğer bankaları görüntülemek için En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi kullanım oranı geçmiş dönemlere kıyasla çok daha fazla artmış durumda. İnsanlar artık en ufak nakit ihtiyaçlarında bile eşe dosta borçlanmak yerine bankaya borçlanmayı tercih ediyor.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için %2.09 oranında faiz uyguluyor. Bu faizle birlikte 20.000 TL  / 48 ay vadeli kredi çekerseniz ödeyeceğiniz faiz tutarı anaparadan ve masrafdan hariç 14.619 TL olacaktır. Anapara ve faiz eklenince 48 ay sonra toplam ödenen para 34.734 TL olarak ön plana çıkacak.

20.000 TL 48 ay vadeli kredinizin aylık taksidi ise 721 TL olacaktır. Eğer 48 ay boyunca aylık 721 TL ödeyeceğinizden eminseniz, ancak öyle bu krediyi çekin. Çünkü ödeyememeniz durumunda çok büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız Garanti Bankası İnternet şubesine girebilirsiniz. İnternet şubesinden başvuru yapmanıza imkan tanıyan Garanti, bu konuda sizi şube derdinden kurtarıyor. Sıra beklemenize, veya insanlarla muhattap olmanıza gerek yok. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girerek Garanti İnternet şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer Garanti’de hesabınız yoksa maalesef giriş yapamayacaksınız, bundan dolayı şubeye giderek hesap açmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilgi

Garanti’den çekebileceğiniz en düşük kredi tutarı 1.000 TL’dir. En yüksek 500.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Tabi aylık ödeyeceğiniz taksit gelirinizle uyuşuyorsa. 48 aya kadar vadelendirme yapan Garanti’nin minimum vadesi 3 ay olarak ön plana çıkmaktadır.

Kefil veya teminat istemeyen Garanti, tahsis ücreti olarak 1 defalığa mahsus olmak üzere kredi tutarının üzerinden %0.5 oranında ücret kesintisi yapmaktadır. Ayrıca yukarıda sizlere sunduğumuz hesaplama, sigorta bedelleri hariçtir. Eğer sigorta primi kesilecekse bunun tutarı da eklenmelidir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı