Teknolojinin gelişmesi, bankacılık faaliyetlerinin çok büyük oranda artmasıyla birlikte artık bankalar teknolojiyle iç içe iş yapmakta. Peki bu nasıl oluyor? Bu İnternet bankacılığını ön plana çıkarıyor. Bu sayede çok sayıda işleminizi şubeye gitmeden halledebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra aynı zamanda  ATM’lerde size bu imkanı tanıyor. Eskiden ATM’lerden sadece maaş çekme işlemi yaparken, şuan sayısız işlem yapma fırsatınız var. Öyle ki ATM’den telefonunuza GSM TL bile yükleyebiliyorsunuz.

QNB Finansbank Kartsız Nasıl Para Çekilir?

QR kod ailesine Finansbank’ta katıldı. QNB Finansbank’ın mobil uygulamasını indirdikten sonra ilk olarak QNB Finansbank uygulamasına giriş yapıp, solda yer alan 2 tana üst üste yatay çizgiye, yani menüye tıklayın. Gelen ekranda tüm işlemleri seçin ve tüm işlemlerdeki kare kod işlemlerine giriş sağlayın.

Zaten bu menüye geldiğinizde devamını halledebilirsiniz. Para çekmeyi işaretleyeceksiniz ve çekmek istediğiniz tutar ne kadarsa yazacaksınız. Ardından işlem onaylanacak.

Sonrasında ATM’de tuşuna basacak ve kare kod oluşturacaksınız. Telefonunuzda açılan kameradaki dikdörtgenin içerisine bu kodu yerleştirecek ve telefonunuza ATM’deki karekodu okutacaksınız. Paranız, ATM’den çıkacaktır.

Finansbank Kartsız Para Çekme Sınırı 2018

Finansbank’tan bir gün içerisinde QR Kod İle yani parasız şekilde çekebileceğiniz en yüksek tutar 500 TL’dir. Bu limiti 5 TL’de aşsanız ATM size parayı vermeyecektir.

QNB Finansbank QR Kod Komisyonu Var mı?

QR kod için sizden herhangi bir şekilde komisyon, faiz v.b. bir şey alınmaz. İşlem tamamen ücretsizdir ve hesabınızdaki parayı 500 TL limitini aşmadan size sorunsuz bir şekilde verir.

Bu işlemi yalnızca QNB Finansbank ATM’lerinde gerçekleştirebilir, diğer ATM’lerde kesin suretle gerçekleştiremezsiniz. Çünkü Finansbank’ta sadece kendi ATM’lerinin kodları bulunmaktadır.

QNB Finansbank QR Kod Nasıl Çalışır?

Küçük bir şifreleme metodu olan QR Kod, ATM’den telefona okutulduğunda telefonda yönlendirmesi yer almaktadır. Yani telefonda o kodu okuttuğunuzda sizin xxx ATM’sinde olduğunuz bilgisi yapay zeka tarafına ulaşır. Ardından ise yapay zeka tarafından verilen para, teknolojik ağlar ve komutlamalar sayesinde ATM’den çıkar.

 


Ziraat Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

ING Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

HSBC Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

> Garanti kartsız para çekme nasıl yapılır? Garanti Paramatik kartsız işlemler