Banka Ekonomi https://bankaekonomi.net Finans Blog Tue, 12 Feb 2019 15:00:42 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.0.3 Yapı Kredi 2. El Taşıt Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-2-el-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-2-el-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Tue, 12 Feb 2019 15:00:42 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3428 2.el taşıt alma arzusunda olanlara müthiş bir haber var. Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi kampanyası düzenliyor. 2019 yılında 2.el taşıt alma arzusunda olanlar için uygun faiz oranlı ve 48 ay vadeli kredi imkanı sunan Yapı Kredi, güncel olarak bakıldığında şuanda en düşük faiz oranıyla kredi sunan bankalar listesinde ilk 3’te bulunuyor. Yapı Kredi tarafından 2.el taşıt kredisi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak krediyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi 2.El Taşıt Kredisi

Yapı Kredi tarafından sunulan 2.el taşıt kredisi, minimum 3 aylık, maksimum ise 48 aylık vadelendirmeyle birlikte çekilebiliyor. Bu durumda 4 yıla kadar rahatlıkla vadelendirme yaparak düşük taksitlerle birlikte aracınızı satın alabiliyorsunuz.

Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi kampanyası için belirlenen en düşük miktar 1.000 TL, en yüksek miktar ise 100.000 TL olarak ön plana çıkıyor. Yani kampanya kapsamında belirlenen faiz oranları bu aralıktaki krediler için geçerli oluyor.

Taşıt kredisi alacak olduğunuz araç değerinin maksimum %70’ine kadar kredi karşılayan Yapı Kredi, eğer 100.000 TL üzerinde bir araç alıyorsanız bu durumda maksimum %50’sine kadar karşılama yapmaktadır. Yani 200.000 TL’lik araç için en fazla 100.000 TL kredi vermektedir.

Yapı Kredi taşıt kredisi kampanyası kapsamında tahsis ücreti krediyi çektiğiniz ilk esnada bir kez kredi tutarı üzerinden %0.5 oranında alınmakta olup, birdaha kesinlikle alınmamaktadır.

Eğer alacağınız araç ticariyse bu durumda aracın modeline göre karşılama oranı ve faiz değişiklik gösterebilmektedir. Kredi en fazla 5 yaşında olan araçlar için geçerlidir. Yani 2019 yılı için 2014 modelden daha büyük araçlar krediden yararlanamamaktadır.

Yapı Kredi 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi başvurusu için bizzat banka şubesine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Yanınızda sadece kimliğinizin olması yeterli, ilerleyen aşamalarda banka personeli sizi gerekli belgeler ve bilgiler konusunda yönlendirecektir. Aracın yaşına ve yine değerine göre farklı prosedürler uygulanabildiği için başvuruyla ilgili gerekli belge ve bilgi konusunda sabit ve net bir şey bulunmuyor.

 

]]>
https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-2-el-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0
ING Bank İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/ing-bank-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/ing-bank-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Tue, 12 Feb 2019 14:44:19 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3425 2019 yılında her banka farklı kampanyalar sunarak müşteri portföyünü genişletmek adına çalışmalar yapıyor. Bu bankalardan ING Bank’da ihtiyaç kredisiyle ilgili bir kampanya düzenleyerek, kredisini ING’den almak isteyenler için güzel bir kampanya oluşturmuş durumda. Peki ING Bank İhtiyaç Kredisi Kampanyası, 2019 yılında bize ne kadar faiz oranı sunuyor ve maksimum – minimum kredi tutarları ne kadar?

ING Bank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi satışında en fazla satış oranına sahip bankalardan biri olarak ön plana çıkan ING Bank, 2019 yılında düzenlediği bu kampanyayla birlikte hemen hemen tüm bankalardan daha düşük faiz oranı sunuyor ve acil nakit ihtiyaçlarında kapısı çalınacak ilk banka olarak ön plana çıkıyor.

Fakat ING Bank tarafından sunulan bu söz konusu ihtiyaç kredisi herkes için aynı faiz oranıyla birlikte gelmiyor. Kredi geçmişiniz, yani kredi notunuz faiz oranının belirlenmesinde en büyük rol oynayan unsur. Bunun yanı sıra çekeceğiniz kredi tutarı, vade sayısı gibi etkenlerle faiz oranı değişim gösterebiliyor.

ING Bank ihtiyaç kredisi için 2019 yılında belirlenen faiz oranı %1.94 olarak iletiliyor. Fakat dediğimiz gibi bu değişim gösterebilir. En düşük 3 aylık, en yüksek ise 36 aylık vadelendirme yapma imkanınız bulunan ING Bank İhtiyaç Kredisi kapsamında alacağınız en düşük kredi tutarı 2.000 TL, en yüksek kredi tutarı ise 50.000 TL olarak belirlenmiştir.

Herhangi bir şekilde teminat istenmeyen ING Bank ihtiyaç kredisi için başlangıçta bir kez kredi tutarı üzerinden %0.05 oranında tahsis ücreti kesintisi yapılmakta olup, farklı bir kesinti olmamaktadır.

İhtiyaç kredisi alacaklara kesinlikle ING Bank’ı öneriyoruz. Çünkü şuanda güncel faiz oranları ele alındığında sunduğu uygun faiz oranıyla en uygun bankalar listesinde ilk sırada yerini almayı başarıyor.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvurulur

ING Bank ihtiyaç kredisi için İnternet üzerinden başvurma ihtimaliniz var. Yine şubeden de başvurabilirsiniz. İnternet’ten yapılan başvurularda, başvurunuz onay aldıktan sonra para direkt olarak hesabınıza geçiyor. Eğer başvurunuzu şubeden yaparsanız, yine paranızı da şubeden almak durumunda kalıyorsunuz. Çünkü hesap kartınıza yatmayacaktır. Uygun faiz oranları sunan ING Bak ihtiyaç kredisi detayları bu şekilde.

]]>
https://bankaekonomi.net/ing-bank-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0
Yapı Kredi Konut Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-konut-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-konut-kampanyasi-2019/#respond Tue, 12 Feb 2019 14:38:37 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3421 Yapı Kredi, 2019 yılında konut için güzel bir kampanya oluşturmuş durumda. Hayat sigortası, BES ya da vadeli mevduat opsiyonel ürünlerinden herhangi birinin Yapı Kredi bünyesinde yaptırılması durumunda geçerli olan bu kampanya, eğer bu 3’nden herhangi birine sahip olunmazsa geçerli olmuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi 2019

Yapı Kredi, sunmuş olduğu söz konusu konut kredisiyle birlikte herkesi ev sahibi yapmak için gerekli indirimleri uygulamış durumda. Güncel olarak konut kredisi faiz oranları arasında sunduğu faiz oranıyla en uygun bankalar listesine girmeyi başaran Yapı Kredi, tüm konut sahibi olma arzusunda olan bireylere %1.79 oranında faiz oranı sunarak muhteşem bir indirim yapıyor.

Yapı Kredi konut kredisi alıp, kendi evinde oturmak isteyenler için en düşük vade 3 ay, en yüksek vade ise 120 ay yani 10 yıl olarak sunuluyor. Bu kapsamda alacağınız kredi tutarı da en düşük 1.000 TL, en yüksek ise 500.000 TL olarak ön plana çıkıyor.

Satın almak istediğiniz konut değerinin %80’ine kadar konut kredisi vererek, kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayan Yapı Kredi, geri kalan %20’lik bölümü direkt olarak kendinizin ödemesini istiyor. Eğer peşinatınız yoksa, ne yazık ki kredi evi almak için yeterli olmayacaktır.

Her ev için %80 olarak belirlenmeyen bu bedel, ev değerine göre değişmekle birlikte maksimum değer olarak belirlenmiştir. Eğer alacak olduğunuz evin tutarı 500.000 TL’nin üzerindeyse hem söz konusu kampanya kapsamında değerlendirilmiyor, hem de kredi karşılama oranı daha düşük seviyelerde boy gösteriyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası Başvuru Yapma

Yapı Kredi tarafından sunulan konut kredisi kampanyasına başvuru yapmak çok kolay. İlk olarak satın almak istediğiniz evi belirlemeniz gerekiyor. Bu evin krediye uygun olması şartı var.

Ardından ise Yapı Kredi bankasına gidip başvuruda bulunuyorsunuz. Sizden gerekli evraklar ve bilgiler bu başvuru esnasında istenilecek. Ardından ise eve eksper tarafından değer biçiliyor ve satış fiyatıyla tutarlıysa %80’ine kadar kredi veriliyor. Geri kalan %20’lik bölümü siz kendiniz ödüyor, %80’lik bölümü ise banka tarafından alıyorsunuz.

Teminat istenmeyen Yapı Kredi konut kredisi için yapılan tek teminat evinize koyulan ipotek oluyor.

 

]]>
https://bankaekonomi.net/yapi-kredi-konut-kampanyasi-2019/feed/ 0
Milyonlarca Vatandaşa Müjde! Borçlarınızı Yapılandırabilirsiniz https://bankaekonomi.net/milyonlarca-vatandasa-mujde-borclarinizi-yapilandirabilirsiniz/ https://bankaekonomi.net/milyonlarca-vatandasa-mujde-borclarinizi-yapilandirabilirsiniz/#comments Mon, 11 Feb 2019 10:16:14 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3364 Ülkemizde milyonlarca vatandaş, zaman zaman bankalardan kredi çekerek, anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamak veya uzun vadede ödeme planıyla borç ödeyebilmek için bankalara başvuru yapıyorlar.

İhtiyaçlara göre çeşitlilik gösteren kredilerden yararlanan vatandaşlar, borç aldıkları kredileri zaman zaman ödemek konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Kredilerin ödenmesi, ekonominiz elvermiyorsa ciddi problemlere yol açabiliyor. Öyle ki haciz ve icralarla karşılaşan vatandaşları, borçları yüzünden uyku uyuyamayan ve yaşamına son vermeyi dahi düşünen kişileri televizyon kanallarında haber programlarında sıkça görüyoruz. İşte bu noktada kredilerin yapılandırılması konusu gündeme geliyor ve bu konuyla alakalı da önemli bir adım atıldı.

Resmi Gazete’ de yayımlandı

Vatandaşlar kredi borçlarını yapılandırma talep ederek, uygun görülen ödeme planlarında yeniden ödeme imkanına sahip olacaklar. İlgili düzenleme kapsamında kredi borçlarını ödemekte zorluk çeken, yapılandırma sürecine ihtiyaç duyan vatandaşlar, başvurularını bankalara müracaat ederek yapabilirler.

Aldığınız kredideki ödeme planından farklı olarak, borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar kredi borcu için bankalardan 60 aya kadar yapılandırma talep edebilecekler. Özellikle ihtiyaç kredilerinde fazlasıyla kullanılacağı düşünülen bu imkan, Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş durumda. Vatandaşlar yapılandırma taleplerini, krediyi aldıkları bankaya müracaat edip, ilgili kararname kapsamında yararlanmak istediklerini ifade ederek, bu imkanı kullanabilecekler.

Kredi yapılandırmalarını yapacak vatandaşların, mevcut gelir düzeyleri üzerinden en kötü senaryoyu hesaplayarak yapmaları, yapılandırma sürecini problemsiz olarak geçirmelerine olanak sağlayacağından, ödeyebileceğiniz minimum tutar üzerinden yapılandırma yapılması fayda sağlayacaktır.

]]>
https://bankaekonomi.net/milyonlarca-vatandasa-mujde-borclarinizi-yapilandirabilirsiniz/feed/ 1
Turkcell 25 GB internet bedava kampanyası https://bankaekonomi.net/turkcell-25-gb-internet-bedava-kampanyasi/ https://bankaekonomi.net/turkcell-25-gb-internet-bedava-kampanyasi/#respond Sun, 10 Feb 2019 13:26:58 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3360 Turkcell en fazla bedava internet dağıtan firma olma yolunda ilerliyor. Turkcell son kampanyasında 25 GB bedava internet kazanma fırsatı sunuyor. Turkcell Bedava internet paketleri nasıl yapılacak, Turkcell internet kampanyası 2019 merak ediliyordu. Sizler için en çok konuşulan bedava internet paketi Turkcell’den 25 GB hediye kampanyasını derledik. Ücretsiz olarak herkesin katılabileceği Bedava internet kampanyası detayları sizlere derledik.

Turkcell Bedava internet paketleri yenilendi

Turkcell’den 25 GB bedava internet kampanyası. 10 Mart 2019 tarihine kadar Turkcell bedava internet dağıtıyor. Hem faturalı hem faturasız müşterilerinin yararlanabileceği 6 hafta sürecek kampanyasında 25 GB bedava internet kazanmak mümkün.

Turkcell Sen D Yap 25 GB internet nasıl yapılır?

Turkcell Sen De Yap bedava internet paketlerine BİP’ten ulaşabilirsiniz. Bip’te Senyapdiye kanalını takip eden herkese Turkcell’den Bedava internet kazanma şansı var. Sizde hemen senyapdiye kanalını takip ederek 25 GB bedava internetin sahibi olabilirsiniz.

Bip uygulamasından kanalı takip edenler için 3 GB internet her başvurana verilebiliyor. Ayrıca hafta hafta bedava internet kazanabilirsiniz. 4-10 Şubat hediyeleri arasında 3 GB internet kazandırıyor. Toplamda 6 hafta sürecek ve 4-10 Mart 2019 tarihinde 10 GB kadar bedava internet kazanabilirsiniz.

]]>
https://bankaekonomi.net/turkcell-25-gb-internet-bedava-kampanyasi/feed/ 0
Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Thu, 07 Feb 2019 13:22:10 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3335 Ziraat Bankası 2019 yılı için muhteşem bir konut kredisi kampanyası düzenlemiş ve faiz oranlarını %0.98 oranına indirmişti. Fakat bu faiz indirimi her konut için değil, sadece belirli projelerden alınacak 0 konutlar için geçerli kılınmıştı. Bu kapsamda Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan konut projelerinden alacağınız evler için %0.98 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz. Geri kalan bölümü proje üstlenici firma ödeyecek olup size sadece bu bölümü ödemek kalıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası normal konut kredisi ile bahsi geçen %0.98 faizli konut kredisi farklıdır. Normal konut kredisi için istenilen faiz oranıyla diğer faiz oranı aynı değildir. Aslında faiz oranları aynı fakat konut projelerinde stokları eritmek amacıyla faizin geri kalan bölümü üstlenici firma ödüyor. Yani burada ne Ziraat Bankası ne de kişisel olarak siz herhangi bir zarara giriyorsunuz. Ödeme tamamıyla üstlenici firmaya ait.

Ziraat Bankası tarafından alacak olduğunuz normal konut kredisi için 2019 yılı Şubat ayında belirlenen güncel oran %1.68 olarak ön plana çıkmaktadır.

Eğer konut kredisini anlaşmalı olunan sıfır konut projelerinden alırsanız bu durumda faiz oranı %0.98 olarak karşınıza çıkacak, geri kalan farkı konutu satın aldığınız firma bankaya ödeyecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası normal konut kredisine başvuru yapmak için ilk olarak krediye uygun bir konut bulmanız gerekiyor. İlgili konutu bulduktan sonra istenilen belgeleri toplayıp ardından ise Ziraat Bankası’na giderek kredi alma isteğinizi iletiyorsunuz. Hangi belgelerin istendiği ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’nce detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Yani kısaca direkt olarak kimliğinizle birlikte Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine gittiğinizde de size neler yapılacağı anlatılacaktır.

Eğer %0.98 faiz oranlı konut kredisi almak istiyorsanız bu durumda anlaşmalı olan projelere göz atacak ve ardından bu projeler üzerinden Ziraat Bankası Konut Kredisi başvurusu yapacaksanız. Anlaşmalı projeleri de sizler için bir araya getirdik…

Ziraat Bankası %0.98 Faiz Oranlı Konut Kredisi Anlaşmalı Projeler

]]>
https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-kredi-karti-borcu-yapilandirma-nasil-yapilir/ https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-kredi-karti-borcu-yapilandirma-nasil-yapilir/#respond Thu, 07 Feb 2019 13:12:46 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3333 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan kredi kartı yapılandırması açıklamasının ardından Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma nasıl yapılır? Sorusu en çok araştırılan sorulardan biri olmaya başladı. Sizler için hazırladığımız Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma rehberiyle birlikte kredi kartı yapılandırmasını nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hangi Borçları Kapsıyor?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma konusuyla ilgili en çok sorulan sorulardan birisi bu. Adından da anlaşılacağı üzere yalnızca bireysel kredi kartı borçlarını kapsamaktadır. Borcun hangi bankada bulunduğu önemli değildir. Tüm borçlarınız Ziraat Bankası bünyesinde toplanıyor. Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işleminde tüketici kredileri ne yazık ki kapsam içerisinde tutulmamaktadır.

Yapılandırma Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılan tüm kredi borçlarını yapılandırmanıza olanak tanıyor. Herhangi bir son tarih belirtilmiş durumda değil. Bu sebepten dolayı acele etmenizde fayda var. Çünkü yapılandırma işlemi her an son bulabilir.

Yapılandırma Şartları Neler?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırması için şuan bilinen tek şart 31 Aralık 2018 tarihinden önceki borçlar için geçerli olması. Farklı bir şart olup olmadığıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış durumda değil. Size en yakın Ziraat Bankası şubesinden kredi kartı yapılandırma işlemiyle ilgili daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma için gelir belgesini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu yapılandırma oranları, açıklamanın yapıldığı ilk gün belirtilmişti. Kredi Kartı Borcu yapılandırmasını 60 aya kadar yapabiliyorsunuz. Yani toplam olarak 5 yıl süresince yapılandırmaya başvurabiliyorsunuz. Eğer 24 aya kadar yapılandırmayı tercih ederseniz aylık %1.10 faiz oranı, 60 aya kadar yapılandırmayı tercih ederseniz %1.20 oranında faiz oranı uygulanıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıda Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma şartları içerisinde belirttiğimiz gelir belgenizi yanınıza alıp size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yapılandırmadan faydalanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. İlgili personel size gerekli desteği verecek ve başvurunuzu alacaktır. Başvuru esnasında bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmanız onay almanız açısından gereklidir. Herhangi bir yanlış bilgi veya belge takdiminde ne yazık ki ret yanıtı alacaksınız. Bu yüzden kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Ayrıca bu yazımıza da göz atabilirsiniz > Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması Başvurusu

]]>
https://bankaekonomi.net/ziraat-bankasi-kredi-karti-borcu-yapilandirma-nasil-yapilir/feed/ 0
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/is-bankasi-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/is-bankasi-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Wed, 06 Feb 2019 14:55:48 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3337 İş Bankası Kış Kredisi kampanyası ile birlikte müşterilerine düşük faiz oranlı ihtiyaç kredisi sunuyor. Eğer acil para ihtiyacınız varsa bu ihtiyacınızı İş Bankası tarafından sunulan Kış Kredisi ile giderebilirsiniz. İş Bankası Kış Kredisi kapsamında düşük faiz oranıyla, yüksek tutarlarda kredi çekme imkanı sunulmaktadır. Belirli bir tarihe kadar devam edecek olan İş Bankası Kış Kredisi’nin son tarihi gelmeden kredi almanızda fayda var. Çünkü bu kampanya tamamlandıktan sonra faiz oranlarında ciddi miktarda artış meydana gelecektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası ile birlikte %2.45 faiz oranlı kredi veriliyor. Söz konusu krediyi 1 aydan 36 aya kadar istediğiniz ölçekte taksitlendirebiliyorsunuz. Yine kredi çekerken de alt sınır 3.000 TL, üst sınır ise 49.999 TL olarak belirlenmiştir. İş Bankası Kış kredisi adı altında sunduğu ihtiyaç kredisinde kefil ve teminat isteyip istemediğini şubede sizin durumunuza göre belirlemektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ve gelir durumunuz krediyi rahatlıkla karşılayabilecek ölçüdeyse herhangi bir teminat ve kefil istenmeyecektir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi verilerek bir defalığına %0.05 oranında tahsis ücreti kesilmektedir. Bu tahsis ücretinin yanı sıra herhangi bir ek masraf sunulmamakta olup, bu sayede toplam geri ödeme tutarınız daha da şişmemektedir.

İş Bankası Kış Kredisi kullanımında hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Eğer hayat sigortası yaptırmak istiyorsanız bunun için ek maliyetler oluşacaktır. Yaşınız çok fazla değilse, pek tavsiye etmiyoruz.

İş Bankası Kış Kredisi Kampanyası 4 Mart 2019 tarihinde son bulacak olup, bu tarihe kadar başvuru yapanların kredi onayları değerlendirilecektir. 4 Mart gününden sonra İş Bankası Kış Kredisi için hiçbir şekilde başvuru alınmayacak ve daha yüksek faiz oranlarıyla kredi sunulmaya devam edilecektir.

İş Bankası Kış Kredisi Kampanyası Faiz Oranları

İş Bakası Kış Kredisi Kampanyası kapsamında sunulan faiz oranı, yazının ilk sıralarında da bahsettiğimiz gibi %2.45 olarak ön plana çıkıyor. Şuanda alınabilecek ihtiyaç kredileri arasında en uygun faiz oranı sunan bankalardan biri olması da dikkat çekiyor.

İş Bankası Kış Kredisi Kampanyası Taksit Hesaplama

İş Bankası üzerinden kış kredisi kampanyası kapsamında ihtiyaç kredisi alacaklar için örnek bir hesaplama tablosu oluşturduk. Bu kapsamda 10.000 TL’lik 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için aylık ödemeniz 453.95 TL olacak ve toplam geri ödemeniz 6.395 TL faiz değeriyle birlikte 16.395 TL olacaktır.

]]>
https://bankaekonomi.net/is-bankasi-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0
İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/is-bankasi-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/is-bankasi-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Wed, 06 Feb 2019 14:49:17 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3339 İş Bankası sunmuş olduğu taşıt kredisiyle birlikte araba alacaklar için müthiş bir fırsat altına imza atıyor. Eğer son zamanlarda  0 KM araç alma arzunuz varsa kredinizi İş Bankası üzerinden karşılayabilirsiniz. Birçok araç firması 0 KM araçlar için günümüzde kredi verse de vade sınırlandırması olduğu için pek tercih edilmiyor. Bu hususta İş Bankası tercih edilecek bankalar arasında ilk sırada yer almalıdır. Peki İş Bankası taşıt kredisi kampanyası ile birlikte müşterilerine ne kadar faiz oranı sunuyor? İşte İş Bankası taşıt kredisi kampanyası.

İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası

İş Bankası taşıt kredisi kampanyası 0 KM araçlar için geçerlidir. 2. el araçlar için aynı faiz oranı uygulanmamaktadır. Şuan güncel olarak piyasada en düşük taşıt kredisi faiz oranını sunan bankalardan birisi olan İş Bankası kampanya kapsamında %2.10 faiz oranıyla birlikte 48 aya kadar taksitlendirmeli kredi sunmaktadır.

İş Bankası taşıt kredisi kampanyasında en düşük 3 ay vadelendirme yaparken, en yüksek 48 ay vadelendirme yapabiliyorsunuz. Yine çekmeniz için alt ve üst limit tutarlar  bulunmaktadır. En düşük 1.000 TL, en yüksek ise 100.000 TL kredi alabilirsiniz. Bunun altında ve üstünde rakamlar taşıt kredisi için sunulmuyor. Zira taşıt kredisi almak istiyor ve 100.000 TL üzerinde çekecekseniz, kampanya kapsamında çıkıyor standart taşıt kredisi alıyorsunuz.

İş Bankası taşıt kredisi için belirlenen kredi karşılama oranı %70 olarak ön plana çıkmaktadır. Yani kabaca bir hesapla birlikte 50.000 TL’lik bir araç size çıkacak olan kredi 35.000 TL’dir. Geri kalan 15.000 TL’yi sizin tamamlamanız gerekmektedir.

İş Bankası taşıt kredisi kampanyasında başlangıçta 1 kez mahsus olmak üzere %0.05 oranında tahsis ücreti alınmakta olup başka herhangi bir ek ücret alınmamaktadır.

Eğer İş Bakası taşıt kredisini 100.000 TL üzerinde almak istiyorsanız bu durumda taşıt kredisi karşılama oranı %50’ye düşecektir. Yani 100.000 TL’lik bir araç için size 50.000 TL kredi verilecektir.

İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası Faiz Oranları

İş Bankası taşıt kredisi kampanyasında belirlenen faiz oranı %2.10’dur. Bu faiz oranıyla birlikte 48 aya kadar 99.999 TL kredi alabilme şansınız vardır. Sizler için örnek oluşturması açısından İş Bankası’ndan 36 ay vadeli 10.000 TL kredi çekildiğinde ne kadar ödeme yapılacağını anlatacağız. İşte hesaplama tablosu.

Kredi Tutarı 10.000 TL
Vade 36 Ay
Aylık Ödeme 425,83 TL
Faiz Oranı 2,10
Faiz Tutarı 5.330 TL
Diğer Masraflar 53 TL
Toplam Ödeme 15.382 TL
]]>
https://bankaekonomi.net/is-bankasi-tasit-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0
Garanti Bankası Konut Kredisi Kampanyası 2019 https://bankaekonomi.net/garanti-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/ https://bankaekonomi.net/garanti-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/#respond Wed, 06 Feb 2019 14:42:26 +0000 https://bankaekonomi.net/?p=3341 Garanti Bankası, 2019 yılında konut almak isteyenler için güzel bir fırsat sunuyor. Mortgage kampanyası adı altında sunulan krediyle birlikte eğer hayat sigortanızı Garanti Bankası bünyesinde yaptırırsanız düşük faiz oranlarıyla konut kredisi alabiliyorsunuz. Bu durumda piyasadaki en uygun konut kredisi veren banka Garanti Bankası olarak ön plana çıkıyor. Kredi şartları da esnek olan Garanti Bankası, 2019 yılı için konut kredisi amacıyla tercih edilecek ilk bankalardan birisi.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Güzel bir kampanya altına imza atarak konut almak isteyen müşterilerinin yüzünü güldüren Garanti Bankası sunduğu düşük faiz oranıyla birlikte kredi sağlıyor. Peki Garanti bankası konut kredisi faiz oranı ne durumda? Bu ve bunun gibi sorularınızın tamamı alt başlıklarda yer almaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi için en düşük 3 aylık taksit, en yüksek ise 240 ay yani 20 yıllık vadelendirme yapabiliyorsunuz. Daha düşük ve daha yüksek vadelendirme imkanınız bulunmuyor. Bunun yanı sıra alacağınız kredi tutarı minimum 10.000 TL, maksimum ise 500.000 TL olmalıdır. Yine bu rakamların altı veya üstü rakamlarda kredi alma şansınız bulunmamaktadır.

Üstü rakamlar için farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Bahsettiğimiz durum bu kampanya için geçerlidir.

Garanti Bankası konut kredisi alırken bir defa olmak üzere %0.05 oranında tahsis ücreti alınırken, 715 TL ekspertiz ücreti ve 225 TL taşınmaz rehin ücreti kesilmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranında en iyi bankalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Eğer hayat sigortanızı Garanti’den yaptırırsanız bu durumda sizin için sunulacak konut kredisi faiz oranı %1.94 olacaktır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası konut kredisi hesaplama aracına bakacak olursak %1.94 faiz oranıyla birlikte alacak olduğumuz 100.000 TL’lik krediyi 60 aya bölüyoruz. 60 ay içerisinde bu krediyi ödeyecek olsak aylık taksit tutarı ve toplam geri ödeme nasıl olacak?

Garanti Bankası’ndan alacak olduğunuz 100.000 TL, 60 takside bölünürse bu durumda %1.94 faiz oranıyla birlikte toplam geri ödemeniz 171.549 TL olacaktır. Bu paranın 1.440 TL’lik bölümü diğer masraflara kesilirken, faiz tutarı net olarak 70.109 TL olmaktadır.

Aylık ödeyeceğiniz taksit ise 60 ay vadeli 100.000 TL için 2.835 TL olacaktır.

]]>
https://bankaekonomi.net/garanti-bankasi-konut-kredisi-kampanyasi-2019/feed/ 0