İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere faturalı hatla nasıl kredi çekebileceğinizi, faturalı hattınızdan nakit para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bireyler çoğu zaman nakit ihtiyacında kalırlar. Bu durumda hemen bankaya giderek kredi çekmek isterler. Fakat bahsi geçen bireylerin kredi notu ya da gelir durumları müsait değilse banka hiçbir şekilde kredi vermemektedir. Bundan dolayı nakit ihtiyacını karşılamak adına birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden faturalı hattı bu makalemizde işleyeceğiz. Diğer yöntemleri görüntülemek istiyorsanız >> Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum – Para Bulma Rehberi makalemize bakabilirsiniz.

Faturalı Hatla Kredi Çekme

Faturalı hatla kredi çekmenin bankayla bir ilgisi yoktur. Tamamen siz ve operatör arasında bir durumdur. Aslında bu kredi olarak nitelendirmemelidir. Çünkü faturalı hattınızın üstüne telefon alır, bu telefonu elden çıkararak nakit elde edersiniz. Bir çeşit ticari faaliyet diyebiliriz.

Faturalı Hatla Nasıl Nakit Elde Ederim?

Bahsettiğimiz faturalı hatta telefon olayını çoğu telefon satan bayi yapmaktadır. Sizden kişisel bilgilerinizi alarak faturanızın üzerine telefon çıkarmaktadır. Örnek olarak 5.000 TL’lik bir telefonu faturanıza çıkartıyor, 4.500 TL’ye sizden satın alıyor 500 TL aracılık karını da koyarak ticaretini yapıyor. Sizler de nakit ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Olay tamamen bundan ibaret. Eğer faturalı hattınıza çıkacak telefonu daha ucuza alıyorsa, farklı bir satıcıyla görüşmenizi tavsiye ederim.

Faturalı Hatla Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar?

4000 – 6000 TL nakit ihtiyacınızı giderebilecek olduğunuz faturalı hatla telefon alma olayına başvurmak istiyorsanız operatörlerin belirli şartları bulunmaktadır. Operatörler 3 aydır faturalı hat kullanıyorsanız alabilirsiniz, 5 aydır kullanıyorsanız alabilirsiniz, farklı operatörden geçerseniz kullanabilirsiniz gibi birçok şart koşmaktadır. Bu şartları satıcıdan öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hatla Kredi Yasal mı?

Yasalarda böyle bir durumun ne yasak olduğu ne de legal olduğu belirtiliyor. Ne bu işi satıcı konumunda yapanlar ne de alıcı konumunda yapanlar herhangi bir şekilde etkilenmemektedir. Yani kısaca yasaldır, herhangi bir kanuni yükümlülüğü yoktur. Alan memnun, satan memnunsa devlet dünden memnundur.