Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2016

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2016

Evlilik kredisi başta Sosyal  Politikalar Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıkların ortak çalışması sonucu ortaya çıkan, evlenmek isteyip imkanı olmayanlara uzun vadeli, faizsiz verilen kredidir.

Evlilik Kredisi Kimlere Verilir?

Evlilik Kredisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18-24 yaş arası olan büm vatandaşlara veriliyor. Bunun yanında Türk Ceza Kanunun da yer alan ağır suçların hiç birini işlememiş olmaları şartlar arasında yerini alıyor. Evlenecek çiftlerin düğün yapacak durumlarının olmaması en önemli kural. Bilinmesi gereken noktalardan biri ise üniversite okuyan bay ve bayan vatandaşlarımızın yaş sınırı ise 26 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında okurken devlet yurdunda kalan ve kredi alanlara ise geri ödemede kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Evlilik Kredisi Ne Kadar  Ve Ödemesi Nasıl? 

Evlilik kredisi maksimum 10 bin TL’ ye  varan ve %0  kredi faiziyle veriliyor. Geri  ödeme planı ise 1 yıl geri ödemesiz,  4 yıllık bir ödeme ile vatandaşlara verilmektedir. Bunun yanında evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olan çiftlerin kredileri ise 1 yıl faizsiz ertelenebiliyor.

Evlilik Kredisini Hangi Bankalar Veriyor? 

Evlilik Kredisini Devlet Bankalarına başvurarak, Aile Sosyal ve  Politikalar Bakanlığından bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında özel bankalarda Devlet destekli evlilik kredisi vererek çiftlere kredi kolaylığı sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.