Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir?
Ev hanımları evin geçimine ve ekonomiye olan katkıları küçümsenemeyecek kadar büyük. Bu durum karşısında kredi çekmek isteyen ev hanımları eşlerine destek olma adına kredi alımı gibi bir yola girmek istiyorlar. Fakat herhangi bir gerili olmayan hanımlar için kredi nasıl çekebilirim? konusu akıllarda soru işareti bırakıyor. Bizlerde kredi çekmek isteyen ev hanımları için küçük bir araştırma yaptık. İşte kredi çekmek isteyen ev hanımları içim 3 öneri…

 
Sabit Geliri Olan Bir Ev Halkının Kefil Olması
Ev hanımlarının en kolay ve en bilindik olanlarından bir tanesi hane sabit bir geliri olan hane halkından bir tanesinin kredi çekmek isteyen ev hanımına kefil olması ile olur. Eskiden beri kullanılan bir sisten olan bu yöntem en çok ev hanımlarının eşlerinin kefil olması ile olur. Ev hanımın çalışan bir çocuğu olur ise onun geliri üzerinden de kredi çekebilir.

 
Taşınır ve Taşınmaz Malınızı Teminat Göstermek
Şayet kefil göstermeden kredi çekmek istiyorsanız bir teminatınızın olması şartı vardır. Kredi tutarınızın miktarına göre beyan edeceğiz taşınız veya taşınmaz malınızın olması kredi alımlarınızda sizler kolaylık sağlayacaktır. Yeni kanunlara göre ev halkı birbirinden habersiz mal temini ile kredi alamazlar. Bu kanun ev hanımlarına korumaya yönelik çıkartılmıştır. Kısacacı mal beyanında bulunarak da kolaylıkla kredi çekebilmeniz mümkün.

 
Birikimleriniz ve Fatura Ödemeleriniz İçin Hesap Açın
Anında size cevap verecek bir yöntem olmasa da bankaya küçük bir hesap açarak ufak birikimler yapabilirsiniz. Hatta bu hesap üzerinden evinizin faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilirsiniz. Bu sayede bankanız sizin hakkınızda bilgi sahibi olmakla birlikte verdiğini güven kaşısın da size küçük krediler verebilir. Banka şubenizdeki yetkili şube çalışanı ile iletişimde olmanız da kredi alımlarınızda size yardımcı olacaktır.