Ak Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Kilis Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 yılında esnaflara 30 bin liraya kadar faizsiz kredi için başvuruların başladığını söyledi.

 

AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, ‘’Esnaf ve sanatkârlar için önemli olan bu krediyi 1 Aralık 2015 hazine faiz indirimli esnaf kredisi devretmeyen, Esnaf ve sanatkârlar kredi kooperatifinden hiç para çekmeyen, birde borcu bitmiş normalde üyesi olan esnafın kullanabilecek. Yine bankacılık usul ve esasları çerçevesinde kredilendirme yeterliliği bulunan esnaf ve sanatkârlarımız bu destekten yararlanabilecek. Gönül ister ki tüm esnaf ve sanatkârlar bu krediden faydalansın” dedi. İlerleyen günlerde yürürlüğe girecek bu kredi esnaf tarafından dört gözle bekleniyor.

 

Hilmi Dülger, “Türkiye genelinde bu krediyi Esnafımızın yüzde 90’nın Kredi Kullandığı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi veriyor. 16 Aralık 2015-21 Aralık 2016 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası tarafından belirlenen belgelerle bankaya ve ya da Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine başvurulması gerekmekte olup başvurular başlamıştır” diye konuştu.