Terör mağduru ve afetzede esnaflarımıza Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından kolaylık sağlanmaya başlandı. Terör olayları sırasında dükkanlarının hasar alması ve hali hazırdaki mallarının zarar görmesi hatta kullanılamaz hale gelmesi esnafı tam anlamıyla kan ağlattı.

Terör bölgesinde bulunup patlama vb. durumlarda dükkanlarını kapatan veya dükkanı kullanılmaz hale gelen vatandaşlar ile doğal felaket yüzünden iş yerlerini kaybetmiş esnaflarımıza daha önce KOSGEB desteklerinden herhangi birinden yararlanmış olsalar bile makine, ekipman ve demirbaş alımları ile işyeri modernizasyonunun karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar sıfır faizli kredi imkanından bir kez daha yararlanabilecek.

KOSGEB tarafından verilen desteklerden yararlanmak için uymamız gereken kriterler ise şu şekildedir.
• KOSGEB desteğinden 1 Şubat 2012 tarihinden sonra KOSGEB tarafından verilen desteklerden herhangi birinden yararlanmaması gerekmektedir. Bunu belgeleyen bir yazı getirmek zorunludur.
• Yukarıdaki maddenin kapsamadığı durum ise KOSGEB desteğini aldıktan sonra deprem, heyelan, sel afetlerine veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle işletmeleri zarar görenlerden bu durumu ilgili kamu idaresinden alacakları resmi yazı ile belgelemeleri istenmektedir.

Bu şekilde KOSGEB tarafından terör mağduru veya afetzede esnaflarımızın yaralarını sarmasına yardımcı olacak.