Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar? – Borç Sorgulama, Şartlar –

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar? – Borç Sorgulama, Şartlar –

Merhabalar sevgili okurlar. Bu yazımızda esnaf kefalet kredisiyle ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir?

Esnaf kefalet kredisi, devlet tarafından esnafa verilen desteklerden bir tanesidir. Eğer destek amaçlı esnaf kefalet kredisi almışsanız, devletin verdiği imkanlardan yararlanmışsınız demektir. Bu esnaf kefalet kredisi sayesinde esnaflar işlerini büyütebilmekte veya kötü olan gidişi iyiye sürebilmektedirler.

Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Nelerdir?

Esnaf kefalet kredisi almak için temel şart borç olmamasıdır. Bu yönde herhangi bir işlem yapmış ve bu durumda borcunuz varsa kesin suretle işleminiz gerçekleştirilemez. Bu yüzden esnaf kefalet kredisi borç sorgulama işlemi yaparak durumunuza bakabilirsiniz.

Bu krediyi kullanmak için aranan diğer şartlar esnaf olmakla başlamaktadır. Esnaflıkla ilgili herhangi bir işle uğraşmak, almak için gerekli şartın tamamlanmasına vesile olacaktır. Bunun beraberinde sicil durumunun da olması gerekir. Sicil kaydının olması kişiyi resmen esnaf yapmaktadır.

Hangi kooperatife kayıtlıysanız bu kooperatif iş veya ikamet yeri olarak kendi bölgeniz sınırlarında olması yine önem taşımaktadır. Başka bir Esnaf ve Sanatkarlar Odasından kredi kullanmamak ya da başka bir odada kaydınızın olmaması da kredi alma hususunda önem taşımaktadır.

Eğer bu şartları karşılıyorsanız Esnaf kefalet kredisi şartlarını oluşturmuşsunuzdur. Gidip hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu Halkbank’a gidilerek yapılacaktır. Başka bankalar Esnaf kefalet kredisi başvurusu alamaz, verdikleri kredi normal kredilerle aynıdır, devlet teşviği bulunmamaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Başvurulur?

Esnaf kefalet kredisi almak istiyorsanız başvuru aşamasında bazı önemli adımları es geçmemeniz gerekiyor. Bunlardan ilki yazılı bir evrağınızın bulunması bu evrakla birlikte sicil kaydının var olduğu kooperatife azılı başvuru yapılması gerekmektedir.

Kabul veya ret durumu 15 gün içerisinde tarafınıza bildirilecektir. 15 günü geçemez. Kredi teklifi eğer kooperatif tarafından kabul görülürse Halkbank’a sizin adınıza gönderilir. Halkbank ise bu süreç içerisinde kendi banka kuralları dahilinde krediyi değerlendirir ve onay – ret yanıtını birkaç gün içerisinde esnafa ulaştırır. Yani çok uzun bir başvuru süreci bulunmamaktadır. Kredi notunuz sıkıntılı değilse, gelirinizde krediyi ödeyecek durumdaysa Halkbank size bir sorun yaratmayacaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Sorgulama 2019

Esnaf kefalet borç sorgulama işlemiyle birlikte esnafın herhangi bir borcunun olup olmadığı sorgulanır. Eğer varsa kredi onaylanmaz. Borç sorgulama işlemini bulunduğunuz kooperatifte gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir borcunuzun var olup olmadığı orada çıkacaktır. Bahsi geçen borç kefalet borcudur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.