İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere en düşük faizle konut kredisi veren bankalardan, hangi bankanın daha avantajlı olduğundan bahsedip, kredinizi çekeceğiniz bankanın aklınızda tamamen oturması noktasında yardımcı olacağız. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.

2018 Yılı Konut Kredisi Faiz Oranları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bankalar konut kredisi faizlerini indirmek durumunda kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimatın ardından konut kredisi faiz oranlarında düşüş yaşanması beklentiler dahilinde yer alıyor. Ülkemizde bulunan yerli ve yabancı tüm bankaları toplayıp ortalama bir rakam alacak olursak 10 yıl 120 ay vadede %1.25 faiz oranı var diyebiliriz. Vade kısaldığında yani 10 yıldan 2-3 yıla, 5 yıla indiğinde otomatik olarak faiz oranı da düşüş göstermektedir. Bu düşüş ise %0.10’a yakındır.

Konut kredisi hususunda 2018 yılına genel anlamda bakacak olursak en düşük faiz oranları devlet bankalarında yer alıyor. Söz konusu devlet bankaları, özel bankalardan avantajlı. Çünkü kamu gücü taşıyorlar ve maddi yönden sıkıntıya düşmeleri söz konusu değil. Bu yüzden verilen talimatla birlikte faizi düşüren ilk bankalar bunlardır.

Şuanda konut kredilerine baktığımızda en düşük faiz oranlarından biri Ziraat Bankası ve  Vakıfbank Sarı Panjur kredisiyle veriliyor. Vakıfbank sadece Sarı Panjurla değil aynı zamanda Taksitli İhtiyaç, Taşıt Kredisi, Mortgage, Evin yüzde yüzüne kredi ve benzer kredilerin tamamında müşterilerine yardımcı oluyor.


>> İnternetten Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2018 (TIKLA BAŞVURU YAP)


En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı 2018

Vakıfbank tarafından verilen Sarı Panjur adındaki konut kredisi 2018 yılının en uygun konut kredilerinden biri olarak meydana çıkıyor. 120 aylık, yani 10 yıllık vadelendirme şansı veren banka aylık olarak %1.27 faiz oranı uygulamaktadır. Bu hesaplama 100.000 TL üzerinden yapılmıştır. Bahsi geçen oranlar 35 yaşındaki çalışan kişi için hesaplanmıştır. Başka kişilerde değişebilir.

Bu oranlar tamamen net bir şekilde sizin tüm işlemleriniz tamamlanınca size verilmektedir. Yani eksper ve sigorta işlemleri bitecek, evin değeri, sizin durumunuz ortaya çıkacak. Ardından banka tarafından net bir oran size özel bir şekilde gelecek.

Yine bu söz konusu faiz oranının üstünde düşüş yaşatmak istiyorsanız, DASK ve Konut sigortasını başka bir şirkete yaptırabilirsiniz. Bu çok fazla değişim yaratmasa da gene etkileyecektir.

Vakıfbank Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu:

Vakıfbank 100.000 TL’lik 120 aylık ödeme tablosunu indirmek için >> TIKLA!

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2018

İsmini sürekli olarak çiftçilerle birlikte duyuran Ziraat Bankası, 2018 yılı başlarında verilen talimat beraberinde %1.25 oranında 10 yıllığına konut kredisi vermeye başladı. Ziraat Bankası’nın birçok kredi paketi bulunuyor. Bu paketlerden sadece Ziraat Konut Ürün Paketi %1.25 faiz oranına sahip. Gelin pakete bakalım.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

  1. Ziraat Konut Ürün Paketi: 1 Milyon TL’ye kadar kredi imkanı verilen bu pakette vadeler 120 ay, yani 10 yıl olarak, faiz oranı ise %1.25 olarak belirlenmiştir.
  2. Ziraat Komisyonsuz En Düşük Faizli Konut Kredisi: 120 ay yani 10 yıl vade imkanı sunulan bu kredide ise faiz oranı diğer pakete göre çok uçuk. %1.12.
  3. Ziraat Standart Konut Kredisi: 120 ay vadeli konut kredisinde aylık olarak uygulanan faiz oranı %1.07 olarak belirlenmiş.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu:

Ziraat Bankası 100.000 TL’lik 120 aylık ödeme tablosunu indirmek için >> TIKLA!

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2018

İş Bankası Ev Kredisi Kampanyasıyla güncel olarak 2018 yılında 100.000 TL için 120 ay vadede %1.27 faiz oranıyla birlikte geliyor. Kredinin bu kapsamda toplam değeri ise 196.830.04 TL oluyor. Diğer bankalardan fazla faiz oranına sahip olan İş Bankası sizin tercihinize kalmış bir banka olarak kendini gösteriyor. Aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1.628 TL olarak beliriyor.

İş Bankası Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

İş Bankası 100.000 TL’lik 120 aylık ödeme tablosunu indirmek için >> TIKLA

Bu makalelerimize de göz atmayı unutmayın >>


 >> Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar? (TIKLA ÖĞREN)

>> En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada 2018 (TIKLA ÖĞREN)