İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda bankaların öğrencilere uyguladığı kampanyalı kredi kartlarından bahsedeceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuyarak sizler de en avantajlı öğrenci kredi kartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Kampanyaları

Limiti düşük olsa dahi çoğu banka öğrenciler için kredi kartı hizmeti veriyor ve çeşitli kampanyalar altına imza atıyor. Bazı bankalar aidatı istemiyor, bazı bankalar puanı çok veriyor bazı bankalar taksit imkanını artırıyor. Yani kısaca bankalar farklı farklı kampanyalar düzenliyor.

Kredi kartı aidat olayını bazı bankalar ilk yıldan ve belirli bir yaşı geçmenin ardından uygulayabiliyor. Yani şöyle diyebiliriz. Bazıları aidat alıyor, bazıları almıyor, bazıları belirli bir yaşı geçince alıyor. Bu hususta çok daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bankaların telefon bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Öğrenciler, kredi kartına başvurmak için belirli şartlar vardır. Bu şartlar bankadan bankaya değişebilir fakat biz standartları söyleyelim size.

  • İlk olarak 18 yaşından büyük, 25 yaşından küçük olmanız gerekiyor. (Bazı bankalar üst sınırı 28 olarak belirlemiştir.)
  • Ardından başvuru anında nüfus cüzdanınız ya da sürücü belgeniz ya da pasaportunuzun fotokopisi olması gerekiyor.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, yine bu kredi kartlarından yararlanamazsınız.
  • Önünüze sunulan tüketici sözleşmesini imzalamak zorundasınız.
  • Öğrenim gördüğünüze dair, eğitim hayatınızı devam ettirdiğiniz okuldan alacak olduğunuz öğrenci belgesi yine başvuru anında yanınızda olmalıdır.

En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartları


Akbank Exi26

Akbank Exi26 öğrenci kredi kartları içerisinde belki de en çok avantajı bulunan kredi kartlarından biri. Aidat yok. Aynı zamanda kampanya olarak giyim sektöründe Beymen, Watsons, Armağan Oyuncak, D’S Damat, Network gibi mağazalardan yapılan alışverişlerde ek chip para ve taksit fırsatı, seyahat sektöründe Tatilsepeti.com, Pegasus gibi firmalarda taksit imkanları, Akaryakıt sektöründe Shell için 4 kez 125 TL’lik yakıtta 40 TL’ye kadar varan chip para imkanı, E-Ticaret sitesi olan Getir’de %50’ye varan indirim imkanı sunuluyor.


Garanti Bonus Genç

Garanti Bonus Genç, yine öğrenciler için avantajlı kartlar listesinde yer alıyor. Aidatı bulunmayan bu kartla birlikte giyim sektöründe; Twist, Mudo, Sportive ve İnci’de taksit ve indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. E-ticaret sektöründe ise Ereyon.com.tr’de 50 TL’ye falan bonus imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. Opet’te 40 TL’ye yakın bonus, Arçelik’te +6 taksit imkanı ve English Home’de peşin fiyatına 4 taksit uygulaması da yine kartla birlikte geliyor.


İş’te Üniversiteli

Aidat ücreti bulunmayan İş’te Üniversiteli adından da anlaşılacağı üzere İş Bankası’nın hizmeti olarak ön plana çıkıyor. İş’te  Üniversiteli kartını alarak Cinemaximum’da muhteşem fırsatlar yakalayabilir, Anında fatura ödeme, karakodla para çekme, western union hizmeti, genç emeklilik planı, yuvarlama gibi faydalardan yararlanabilirsiniz.


Genç Bakkart

Ziraat Bankası’nın dev hizmetlerinden biri olan Genç Bankkart, son zamanlarda çok popülarite yakalamış ve Ziraat tarafından üzerine çok düşülmüş bir kart olarak ön plana çıkmakta.

Genç Bankkart sadece bir kredi kartı değil aynı zamanda banka kartı olarak da geçiyor. Eğer Genç Bankkart kullanıcısının kartında para yoksa, faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş yapma imkanı bulunuyor. Eğer KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alınıyorsa, Bankkart Genç’e ve Harçlık Avans’a başvuruda bulunulabilir. Başvuru yapmak için telefonunuzun mesaj bölümünden GENC BAKKART yazıp 4747’ye gönderin.


Like Card

Vakıfbank’ın hizmeti olan Like Card “Gençler Like’lıyor, Like’ladıkça kazanıyor” sloganıyla birlikte hayatımıza girdi.

Vakıfbank’ın sunduğu tüm Worldcard özelliklerini yaşıyan Like Card, dünyanın neresinde olursanız olun size Worldpuan kazandırıyor. Kazanılan bu puanlarda ileriki alışverişlerde para yerine kullanılabiliyor. Vakıfbank’ın üyesi olan tüm işyerlerinden yaptığın alışverişlerde bu bonuslardan yararlanabilirsin. 28 yaş üstü bu karttan yararlanamaz.


Öğrencilere eğitim kredisi veren bankalar-Hangi bankalar eğitim kredisi veriyor?

Üniversitede Çocuğu Okuyanlara Para Yardımı Nasıl Alınır? 2018