En Avantajlı Kredi Kartları 2019

En Avantajlı Kredi Kartları 2019

Kredi kartı kullanımı, son yıllara nazaran büyük bir hızla artış gösteriyor. Bu çerçeve dahilinde birçok banka kredi kartlarında avantajlar ortaya koyup belirli kampanyalar düzenliyor. Değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere en avantajlı kredi kartlarından bahsedeceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda, kararınızda son noktayı koyacağınızdan eminiz. Yorum bölümünden konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kredi kartını seçme aşamasında olan tüketicileri, aslına bakılırsa zor bir karar bekliyor. Türkiye’de hizmet veren onlarca bankanın yine onlarca kredi kartı bulunmakta. Bu seçenekler arasında neye göre karar vermemiz gerekiyor?

Kart Limiti

Bu noktada en önemli konu banka tarafından size tanınan kredi kartı limitidir. Bu söz konusu kart limiti sizin ihtiyacınızı karşılayacak mı? Bu konu önem taşımaktadır. Eğer kart limiti ihtiyaçlarınızı karşılamayacaksa belirlediğiniz eşiğin altında olan kredi kartlarını tercih etmemelisiniz.

Yıllık / Aylık Aidat Ödemesi

Diyelim ki kart limitiniz tam aklınızdaki rakam ve ihtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor. Kartın yıllık veya aylık aidat ödemesinin olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Sizden bankaya yönelik çıkacak masrafın ne kadar olacağını tespit edip, bankaları kıyaslarken buna göre kıyaslamanız gerekmektedir.

Faiz

Ardından ise minimum ödeme yapan fakat aksatmadan ödeyen biriyseniz bu konuda faizlerde sizin için önem taşıyan bir unsur olarak ön plana çıkacaktır. Kart borcundan tahsis edilecek faiz miktarını da öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bonuslar / Ek Özellikler

Bunların hepsini bir kenara aldıktan sonra banka tarafından size verilecek bonusları göz önüne almalısınız. Sunduğu indirimler ve daha birçok bonusu hesap ederek seçiminizi yapmalısınız.

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Onlarca farklı seçenek arasında boğulduğunuzu biliyoruz. Gelin bakalım hangi kredi kartları sizin daha çok işinize yarayacak.

QNB Finansbank Enpara

Listemizin ilk sırasındaki kredi kartı QNB Finansbank Enpara olarak kendini gösteriyor. Müşterilerinden aidat almayan Enpara, yetmezmiş gibi bir de müşterilerine aidat veriyor 🙂 Bu çerçevede en avantajlısı Enpara gibi duruyor. Bunun yanında bonus kazanma, nakit avans çekimi gibi birçok özellik de yine kartla birlikte geliyor.

CepteTEB Kredi Kartı

En avantajlı kredi kartlarından biri olarak ön plana çıkan CepteTEB, TEB bankasına ait bir kredi kartıdır. Cepteteb mobil uygulaması üzerinden kartınıza avantajlı paketler yükleyebilirsiniz. Peki bu avantajlı paketler ne mi? Haftasonu paketi, she paketi, market paketi ile kredi kartının sağladığı avantajları bizzat kendinizin belirlemesine imkan sunan paketler var.

Haftasonu sinemalarda, restoranlarda veya vakit geçirebileceğiniz sosyal alanlarda özel indirim, kuaförlerde, giyim mağazalarında, kozmetik alışverişlerinde alabilecek olduğunuz ekstra bonuslar… Bunların tamamı CepteTEB’de mevcut.

QNB Finansbank FİX Kart

En avantajlı kartlar listesinin 3.sırasında yer alan Finansbank kredi kartına sahip olmak isteyenler için müjde. Finansbank Kredi Kartında aidat ücreti yok. Ayrıca nakit avans özelliği var.Finansbank FİX Kart’a başvuruda bulunarak yıllık kart aidatı ödemeden, nakit avans imkanından fayda sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kart

Listemizin 4.sırasındaki İş Bankası Maximum Kart, aidatsız kredi kartı olarak ön plana çıkıyor. Finansbank gibi nakit avans özelliği bulunan İş Bankası Maximum Kart sayesinde nakit para çekebilir ve akış sağlayabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde kazanacak olduğunuz maxi puanlarla bedava alışveriş şansı da yine Maximum’la birlikte geliyor. Maximum kart sahipleri aynı zamanda bankamatik özelliğini kullanarak cüzdanında fazla kart taşımıyor. Para çekimlerini kredi kartları ile yapabiliyor. Bunun yanında Maximum’a ek kart çıkartılabiliyor ve tek çekim yapılan alışverişleri sonradan taksitlendirebiliyorsunuz.

HSBC Concept Kredi Kartı

HSBC Concept’de yıllık veya aylık aidat yok. Bu kapsamda diğer kartlarla avantajlı listesine girmeyi başarıyor. Aynı zamanda nakit avans özelliği bulunan HSBC Concept kartla, HSBC Advantage özelliğini kullanarak puan toplayabilir, topladığınız puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz.

ING Bak Pegasus Plus Kart

2018 yılında en avantajlı kredi kartı veren bankalardan biride ING Bank olarak ön plana çıkmaktadır. ING Bank Pegasus Plus kart ile nakit avans çekme, aidatsız olmasının yanı sıra aynı zamanda puan biriktirme şansı bulunuyor. ING Bank Pegasus kart adından da anlaşılacağı üzere havayolu seyahatlerinde de bonus biriktirme şansı tanıyor.

En avantajlı kredi kartları bu şekilde. Sizde, en cazip gelen kredi kartını seçip en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bu kredi kartlarına internet üzerinden başvuru da yapabiliyorsunuz.

GÖRÜŞ, ÖNERİ VE İSTEKLERİNİZİ YORUM BÖLÜMÜNDEN BELİRTEBİLİRSİNİZ.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.