Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Eminevim ihtiyaç kredisi hakkında bilgi vereceğiz. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler tarafından tercih edilen Eminevim, bankalardan kredi alamayan kişilere finansman sağlayarak umut olmaktadır.

Faize bulaşmadan İslami usullerle ev sahibi yapan Eminevim bu hususta yazının başında da belirttiğimiz gibi birçok kişiye umut ışığı olmuştur. Aslında Eminevim sistemi çok basittir. Belirli bir oranda kredi alıp ödemek değil, kira öder gibi ev sahibi olmaktır. Peki bu sistem nasıl işler?

Eminevim İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Eminevim ihtiyaç kredisi almak yani Eminevim aracılığıyla konut sahibi olmak için ilk olarak Eminevim internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Eminevim.com adresine giriş yaptıktan sonra hemen anasayfada zaten sizinle iletişim kuracakları bir bölüm bulunur. Siz buraya gerekli bilgileri girdikten sonra Eminevim tarafından aranır ve bilgilendirilirsiniz. Ben İnternet ile uğraşamam diyenler için ise birçok şehirde Eminevim ofisi yer almaktadır. Google üzerinde Eminevim araması yaptığınızda size en yakın Eminevim ofisini göreceksiniz. Buraya giderek başvuru yapabilirsiniz.

Eminevim Sistemi Nasıl İşler?

Eminevim sistemi bankacılık sistemi gibi al parayı taksit taksit faizli öde değildir. Eminevim faizsiz bir sistemdir ve size direkt olarak al parayı demez. 100 kişilik bir grup oluşturulduğunu farz edelim. Siz her ay kendi belirleyeceğiniz tutar ölçeğinde bir ödeme yaparsınız. Her ay bu gruptan bir kişi çekilişle ev sahibi olur. Ev sahibi olan kişi yine 100 kişi ev sahibi olana kadar ödemeye devam eder. Bu şekilde konut sahibi yapan Eminevim, hiçbir şekilde faiz karıştırmadığından dolayı ev almak için banka derdiyle uğraşmak istemeyenlere umut ışığı olmaktadır.

Eminevim Taksitleri Nasıl?

Eminevim taksitleri sizin belirlediğiniz ölçekte ilerler. Yani ne kadar ödeyebileceğinizi bildirirsiniz. Eğer ödeyemezseniz ya da ödemeyemeyecek duruma gelirsiniz. Bu durumda Eminevim size sırtını çevirip mahkemeye vermez. Taksit dondurma ve erteleme hizmetleriyle sizin yanınızda olur ve bu kapsamda desteklerini verir. Bu arada yine ev vermeye devam eder.

Eminevim Şartları

Eminevim şartı bulunmamaktadır. Türkiye’de yer alan her vatandaş Eminevim’e başvuru gerçekleştirebilir. Bu kapsamda konut sahibi olabilir. Yani sadece şu gruptaki vatandaşlar diye bir daraltma yoktur. Herkese kapıları açıktır. Eğer Eminevim kredisi almak istiyorsanız hemen başvuru yapmanızda fayda var.

Eminevim Avantajları

Eminevim avantajlarına bakacak olursak ilk olarak taksitleri sizin belirlemeniz çok güzel bir uygulama diyebiliriz. Ne kadar ücret ödeyeceğinizi kaç aydan aya ödeyeceğinizi v.s. her şeyi siz belirler ve yaparsınız. Tüm Türkiye’de geçerli olan Eminevim sisteminde peşinat, taksitler ve ara ödemeler esnektir. Dilerseniz sabit bir ödeme yapmayabilirsiniz. Uzun vadelerle birlikte ödemekte zorluk çekmediğiniz Eminevim sisteminde herhangi bir şekilde ekstra maliyet, masraf v.s. yok. Banka kredisi hiç yok. Aynı zamanda taksit dondurma sistemi var ve bu kapsamda zorluk yaşamama avantajınız öne çıkıyor.