Emeklilere Bankalar Tarafından Sunulan Cazip Fırsatlar 

Tüm bankalar emeklilere kredi vermek için birçok kampanya yapmaktadır yani tabiri caizse emekli insana kredi vermek için can atmaktadırlar buna sebep olarak ise emeklilerin ölene kadar sabit bir geliri olduğu için kredi ödemekte asla zorluk çekmeyeceklerdir. Maaşını yüksek oranla devlet bankalarından çekmekte olan emeklileri kendi bankalarına taşımak adına  bir çok kampanya sunan özel bankalar emekliler için vazgeçilmez fırsatlar sunmaktadır. Bankaların bu kampanyalarını görsellerle birlikte sizlere ileteceğiz. Bankalar emeklilerin üzerinde çok yoğunlaşmış bir şekildeler çoğunlukla emekli insanlarda emekli olduklarında evlendirecek çocukları varsa, araba almak istiyorsa, ev almak istiyorsa, daha rahat bir yaşam için dükkan tarzında boş kalmamak adına bir işyeri kurmak istiyorsa bankalar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Günümüzde bu bir döngüdür ve bankaların arasında bulunan rekabet dolayısıyla kredi çekmek isteyen emekli vatandaşların bankalarla teker teker görüşmesinde büyük fayda vardır.

Bankalar Kampanyaları Nelere Göre Düzenlemektedir?

Her bankanın kendisine göre bir kampanyası bulunmakla birlikte bankalar kampanyaları belirlerken bir açık arttırma oturumu gibi rekabet içerisine giriyorlar. Örnek veriyorum A Bankası diyor ki “Ben emeklilere 1.000 TL faizsiz kredi veriyorum” B Bankası bunu duyunca “Ben emeklilere 5.000 TL faizsiz kredi veriyorum” diyor ve bu bankalar arasında kısır döngüye giriyor emeklilere de bu arada bu döngüden kendilerine pay çıkarmak kalıyor. Genelde bazı bankalar emeklilere faizsiz kredi verebiliyor. Fakat yinede az da olsa faiz uygulayan bankalar da günümüzde bulunmakta bizim bu durumda yapmamız gereken kapsamlı bir araştırma yapmadan sadece reklamlarda gördüğümüzle bankaya gitmemeliyiz.  Sonuçta aldığınız 20.000 TL krediyi 30.000 TL olarak ödemek yerine aldığınız gibi 20.000 TL olarak ödemek sizin için daha faydalı ve pozitif olacaktır.

Emekli Kredisi Almakta Oluşan Şartlar Nelerdir?

Emekli olmanız sebebiyle bankalar için çoğu kredi başvurusu yapan insandan öncelikli durumdasınız fazla bir şart aranmaz fakat her konumuzda her makalemizde bahsettiğimiz kredi notunuz emekli olduysanız bile önemini asla kaybetmiyor eğer kredi notunuz yüksek risk grubundaysa büyük sancılarla kredi çekebilirsiniz veya bankanın size kredi vermeme hakkı vardır. Bu puanı yükseltmek için ise yapmamız gerekenler belli hemen tüm borçlarımızı zamanında ve düzenli olarak bankaya ödemeliyiz. Borçlarınızı düzenli ödediğiniz vakitte kredi notunuz otomatik olarak yükselişe geçecektir. Yeterli yükselişe ulaşmamışsanız düşük bütçeli bir kredi kartı alarak ödemelerini de asgari tutarından üstünde, dönemlik yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Çekmek İstiyorum En Uygun Banka Hangisidir?

Kredi notunuz çok riskli grupta değilse banka arayışlarına geçebilirsiniz. Her banka kendine göre uygun olsa da size göre en uygun banka modeli “Faizi en düşük” kredi veren banka olacaktır. Bankalar belirli bir miktara kadar 0 faizli krediler verebiliyor. Fakat bu hangi banka olursa olsun bu miktarın üstündeki tutarlara faiz uygulamak zorundadır. Faizler vadeye göre artmaktadır, örnek olarak 20.000 TL’yi 36 ay vadeye böldüğünüzde ki faiz ile 12 ay vadeye böldüğünüzde ki faiz aynı miktarda olmayacaktır. Bu yüzden kredi çekerken de kara geçmek istiyorsanız aylık taksit miktarının düşüklüğüne değil vadenin düşüklüğüne dikkat edin ve bu 2’si arasında denge kurmaya çalışın. Ne vade zamanınız yüksek olsun nede aylık taksit miktarınız bu konuda bankadaki yetkili personel sizi doğru şekilde yönlendirecektir.

Bankaların Kampanyaları Nelerdir? Benim İçin En Faydalı Banka Hangi Bankadır?

Tüm bankaların kampanyaları hemen hemen birbirine yakındır. Fakat bu yakınlık %0.01 bile olsa bu sizin için bir kar sayılmaktadır. Bu sebepten dolayı aşağıdaki görselde tüm bankaların siz emeklilere sunduğu kampanyaları bilecek ve arasından sizin için en yüksek fayda sağlayacak bankayı seçebileceksiniz.

emeklilerekredi

Konu İçeriği ;

  • Emeklilere kredi veren bankalar
  • Emekliye faizsiz kredi
  • Emekliye kredi 2016