Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekli bireyler, acil nakit ihtiyaçlarında genellikle kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Bankalar için eğer kredi notu düzgünse emekli bireyler veli nimettir. Banka türlerine baktığımızda, kobi bankacılığı, tarım bankacılığı, bireysel bankacılık gibi birçok işkolu bulunmakta. Birkaç yıldır emekli bankacılığı diğer tüm bankacılıklardan daha yoğun bir tempoyla çalışma yürütüyor.

Bankalar sürekli rekabet içerisinde olduğundan dolayı sunmuş olduğu kampanyalar ve avantajlar her zaman devam etmektedir. Emekli maaşını bankamıza getirin altın verelim, şu kadar ek ödeme verelim gibisinden birçok kampanya günümüze kadar uzanmış durumda.

Örnek olarak Denizbank emekli  bankacılığı konusunda diğer bankalardan daha önce ortaya çıkardığı emekli maaş müşterisi kampanyaları ve emekli maaş müşterisi avantajlarıyla emeklileri bünyesine çekmişti. Bunun ardından diğer bankaların çoğu aynı şekilde emeklilere yönelmeye başladı.

Bu yazımızda sizlere emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan bahsedeceğiz.

2018 yılını ortaladığımız şu günlerde emeklilere faizsiz kredi veren banka sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bu çerçeve dahilinde yer alan bankaların listesini yazımızın devamında göreceksiniz.

Hangi Bankalar Emeklilere Faizsiz Kredi Veriyor?

%0 faizli kredi veren banka bulunmuyor. Faizsizden kastımız çok düşük oranlar. Bu oranları veren bankalar şu şekilde sıralanıyor;

Garanti Bankası Faizsiz Emekli Kredisi

Garanti bankası emeklilere 48 aya kadar uzanan geniş vade seçeneğiyle %1.49 faiz oranıyla kredi imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda emekli maaşını Garanti’ye taşıyan bireyler için banka tarafından 450 TL ödeme yapılmaktadır. Aynı zamanda 3 ayda bir maaş almakta olan emeklilere özel bir ödeme planı da kredi konusunda yapılmaktadır.

Şekerbank Faizsiz Emekli Kredisi

Şekerbank tarafından emeklilere tanınan kredi kampanyasında güncel faiz oranı %1.29 olarak belirlenmiştir. 48 aya kadar uzanan vade imkanıyla banka tek bir masraf almadan kredi sağlamakta ve emekli bireylerin acil nakit ihtiyacını çözüme kavuşturmaktadır.

İş Bankası Faizsiz Emekli Kredisi

İş Bankası emekli maaş kredisine baktığımızda vade sınırı 36 aydır. Güncel faiz oranı %1.12 olan İş Bankası emekli kredisi, kullanılan kredi tutarına göre 25 TL ila 250 TL arasında tahsis ücreti almaktadır.

Denizbank Faizsiz Emekli Kredisi

Denizbank emekli kredileri 2 farklı çatı altında boy göstermektedir. Emekli maaşı transfer kredisi ve emekli maaşı kredisi adı altında olan bu kredilerden transfer kredisi, başka bir bankada maaşınızdan otomatik çekilen kredi varsa, bunu kapatmanız ve maaşınızı almanız için 48 aya kadar %1.29 faiz oranıyla kredi imkanı vermektedir. Eğer emekli maaş kredisi adı altında sadece kredi başvurusunda bulunacaksınız, %1.19 faiz oranıyla bunu sunmaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Emekli Kredisi

Ziraat Bankası emekli bireylere %1.11 ve %1.16  faiz oranlarıyla 48 aya kadar uzanan geniş vade seçeneğiyle kredi imkanı tanımaktadır.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kredi çekecekseniz dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor.

  • İlk olarak gelirinizin krediyi ödemeye yatkın olup olmadığını kontrol edin. Her ne kadar banka kontrollü kredi verse, resmiyette olmayan elden borç dediğimiz borçlarınız banka kontrolünde yer almaz. Bundan dolayı gelirinizle kredinizi dengeleyin, aksi takdirde ödemede veya normal yaşantınızda sorunlar yaşarsınız.
  • En düşük faiz oranı veren ve en avantajlı krediyi sunan bankayı tercih edin. Bankanın adı, şanı pek önem taşımıyor. Ödemelerinizi en kolay yapacağınız banka sizin için en değerli ve kaliteli banka olmalıdır.
  • İhtiyacınızdan fazlasını almayın. Unutmayın hazıra dağ dayanmaz. İhtiyacınızdan fazlasını 1 alırsanız, 1.5 ödersiniz. Bundan dolayı ihtiyacınızı alın fazlasına daha fazladan para vermek zorunda kalmayın.
  • >> Emeklilere Kredi Veren Bankalar Yazımıza Gitmek İçin Tıklayın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cafer dedi ki:

    Sizce hangi bankadan kredi alayım en iyisi hangisidir faiz oranı düşük olanlar zaten o düşüklüğü masraf ayağına çıkarıyolar sağolsunlar

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.