İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere emeklilerin maaş bordrosunu nereden temin edebilecekleri konusunda bilgi aktarımında bulunacağız.

Maaş bordrosu birçok yerde karşımıza çıkabilir istenebilir. Tarafımıza gönderilen sorulara baktığımızda bir ziyaretçimiz “oğlunun PYBS başvurusunda istendiğini” diğer ziyaretçimiz ise “konsoloslukta istendiğini” belirtmiş. Bunlar gibi birçok alanda emekli maaş bordrosunu ihtiyaç duyabilirsiniz.

Peki emekli maaş bordrosunu nereden temin edeceksiniz? Nasıl çıkaracaksınız.

Emekli maaş bordrosunu emeklilik türünüze göre Emekli Sandığı, BAĞ – KUR ve SSK , şehrinizde bulunan SGK’ya, Maliye Bakanlığı’na giderek edinebilirsiniz. Danışmaya maaş bordrosu alacağınızı, hangi vezneden alınacağını sorarsanız size bu konuda yardımcı olacaktır. Ben uğraşamam diyorsanız

E-devlet üzerinden hiçbir şekilde kuruma gitmeden SSK 4A, 4B ve Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisine ulaşabilirsiniz.

SSK Maaş Bordrosu Nereden Alınır?

SSK Maaş bordrosunu SGK’ya giderek alabilirsiniz. SGK’ya gitmek istemiyorsanız E-Devlet sistemine giriş yapın. Ardından Kurumlar’a giriş yapın. Karşınıza gelen ekrandan S harfine tıklayın ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na girin.

Bu alanda yer alan 4A Emekli Aylık Bilgisi’ne giriş yapın.

Karşınıza gelecek olan sekmede ödeme bilgileriniz yer alacaktır. Yazdır seçeneğine tıklayarak çıktısını alabilirsiniz.

BAĞKUR Maaş Bordrosu  Nereden Alınır?

Yine yukarıda yer alan SSK Emekli maaş bordrosu fotoğraflarına bakarak aynı işlemleri yapın. E-Devlete girin, sırasıyla > Kurumlar > S Harfine Basın > Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesine giriş yapın. Bu alanda karşınıza gelen hizmetlerden 4B Emekli Aylık Bilgisi seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda aylık bilgileriniz görünecektir. Yazdır bölümünden yazdırabilirsiniz.

Emekli Sandığı Maaş Bordrosu  Nereden Alınır?

Emekli Sandığı SSK’ya değil Maliye Bakanlığı’na bağlıdır. Bu yüzden E-Devlet’ten maliye bakanlığına giriş yapmak durumundayız.

E-Devlet sistemine girin ve KURUMLARA tıklayın, ardından H harfine basın. Burada yer alan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na giriş yapın.

Ardından karşınıza çıkacak alandaki en üstteki “Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” ne tıklayın.

Hangi yılın bordrosunu almak istiyorsanız “Yıl Seçiniz” bölümünden seçiniz. Yine o yıla ait hangi ayı istiyorsanız “Ay Seçiniz” bölümünden seçiniz.

Sorgula butonuna tıklayarak maaş bordronuzu görüntüleyebilirsiniz. Ardından karşınıza çıkan bordronun hemen üstündeki “Yazdır” seçeneğine tıklayarak çıktı alabilirsiniz.