Dul Maaşı Alanlar İçin Bayramda İkramiye Var mı?

Dul Maaşı Alanlar İçin Bayramda İkramiye Var mı?

Dul maaşı alanlar, emeklilere 1000 TL verilecek olan ikramiyeden sonra acaba bizlere de verilecek mi? Sorusuna yanıt aramaya başladı. Dul maaşı alanlar için bayramda ikramiye var mı? Bayram için  ikramiye verilecek mi?

Dul maaşı alan kadınlar, eşlerinin vefatıyla ya da ayrılmasından dolayı devlet tarafından belirli miktarda ücret almaktadır. Alınan dul maaşına bayramda ikramiye var mı? Büyük merak konusu oldu.

Dul Maaşı Alanlar İçin Bayramda ikramiye Var mı?

Dul maaşı alanlar için bayramda ikramiye var mı? sorusuna meclis tarafından cevap geldi. Bayram ikramiyesi Ramazan ve Kurban bayramları gelmeden önce hak eden kişilere verilecek. Emekli bireyler için 1000 TL olarak belirlenen bu söz konusu ikramiye, dul maaşı alanlar için de var mı? Varsa ne kadar ödenecek tüm cevaplar yazımızın devamında.

Dul Maaşı Bayram İkramiyesi Herkese Verilecek mi?

Dul maaşı bayram ikramiyesi ne kadar sorusuna vereceğimiz cevap net değil. Emeklilere yönelik açıklanan 1000 TL, tüm herkese aynı tutarda verilmeyecek. Ölüm aylığı olarak verilen maaş, çalışanlara ve çalışmayanlara farklı şekilde ikramiye yansıtacak.

Dul Maaşı Bayram İkramiyesi Kaç TL?

Dul maaşı alanlara verilecek olan bayram ikramiyesi, ölüm aylığına orantılı bir şekilde verilecek. Ölüm aylığında artış oldukça yine beraberinde ikramiyede de artış meydana gelecektir. Buna göre haksızlık olmadan orantılı bir şekilde maaş dağıtımı yapılacak. İhtiyacı olan vatandaşlara ödenecek ikramiye daha fazla olacaktır.

Dul çalışan kadınlar devlet tarafından verilmekte olan ikramiyeden, Ramazan ve Kurban bayramlarında 500 TL alacak. Kadının herhangi bir yerden gelen gelirinin var olması ikramiyeyi %50 oranında aşağı çekiyor.

Dul çalışmayan kadınlar ise 1000 TL almıyor. 700 TL Ramazan ve Kurban ikramiyesi alacak.

İş Görmezlik Raporu Bulunan Dul Maaşı Alanlar Bayramda İkramiye Alacak mı?

İş görmezlik raporu bulunan dul maaşı alan kadın sayısı çok fazla. İş görmezlik raporu bu kapsamda etki yaratacak gibi görünse de herhangi bir etki yaratmıyor. İş görmezlik raporu bulunan dul kadınlar da çalışmadığı için yine 700 TL ikramiye alacak.

Fakat iş görmezlik raporunun oranları tutarda etkili oluyor. Öyle ki, %50 oranında iş görmezlik raporu olanlar 500 TL ikramiye alacakken, %70 ve üzeri oranda iş görmezlik raporu bulunanlar 700 TL alacak.

Farklı iş görmezlik raporu olanlar ise yine orana bağlı bir şekilde bayram ikramiyesi alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Derya dedi ki:

    Anca emekliye şuna buna ver oy topla. Yetim çocuklarımın hakkı nolacak? Yarım yamalak verip, emekliye tam vermek ne demektir ya?

  2. Kemal dedi ki:

    EYY HÜKÜMET HER YERDE EYY DİYE BAĞIRIYORSUN EŞİMİZ YOK ÇOLUK ÇOCUK AÇ TAM VERSEN NOLUYOR ACEBA

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.