Devlet Destekleme Kurumları tarafından durumu olmayan aileler için birçok yardım eli uzanıyor.  Son 5 Yıl üzerinde durumu olmayan aileler için kollarını sıvayan devletimiz kredi konusunda da birçok yardımda bulunmaya çalışıyor. Günümüzde devlet destek kredisi olarak gündemde olan ve genelde maddi durumu düşük olan ailelerin aklında bulunan krediler Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanan yardımlardır.  Maddi durumunuzun az olduğuna dair belgenizi aldıktan sonra devlet size kredi yönünden her türlü yardımı yapacaktır. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvuruda bulunarak Çekmesi bizden ödemesi sizden kampanyası sizin için çok avantajlı bir kampanyaya dönüşebilir.

Girişimcilere Devlet Tarafından Kredi Yardımı

Toplum olarak bilinçlenmemiz sonucunda girişimcilik seviyeleri de ülke genelimizde artmaktadır. Şuanda kadınlarımızda hızlıca yükselen bu girişimcilik olayları tüm ülke genelinde yayılmış bulunmaktadır. Herkes iş kurma derdine düşüp kendi işinin patronu olmanın hayallerini yaşamaktadır. Bu işlerden bazıları hayvancılık, arıcılık, çiftlik kurmak, dükkân veya mağaza satın almak gibi ayrılmaktadır. Bu tür kredileri KOSGEB aracılığıyla alabilirsiniz.

Esnaflar İçin Devlet Tarafından Verilen Kredi Yardımları

Devletimiz işini kurmuş olan vatandaşlara küçük büyük demeden esnaf destek kredisi vermektedir. Bu kredilerin çoğunu özel bankalar aracılığıyla alabildiğiniz gibi bir kısmını da KOSGEB, BEBKA, Dernekler, Vakıflar aracılığı ile almanız mümkündür. Bu tür kredileri almak isteyen esnaf sayısı günümüzde çok fazladır bu tür krediler için piş planınızı hazırlayıp hemen devlet kurumlarına başvurmanızda fayda vardır. Halkbank faizsiz olarak 30.000 TL Kredi vermektedir.

Esnafa Kredi Veren Bankalar

Devlet Destekli Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Devlet yerli üretime destek çıkmak amacı ile hem çiftçilere hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşları da asla göz ardı etmiyor. Tarım konusunda hangi taşıta hangi eşyaya ihtiyacınız olursa olsun yine bunlar devlet tarafından sizlere tahsis edilebiliyor. Tahsis derken direk size bu taşıtları vermiyor fakat bu taşıtları alabileceğiniz kadar faizsiz kredi verebiliyor. Bir kısmı yine KOSGEB tarafından verilen devlet destekli tarım ve hayvancılık kredilerinin bir bölümü Ziraat bankası, Halk Bank, Tarım Kooperatifleri gibi devlet bankalarında da verilebiliyor. KOSGEB tarafından canlı hayvan alımı için para verilmemektedir fakat Süt sağma makinesi, ahır oluşumu, tarım için kullanacağınız aletlerin temin edilmesi konusunda DDK ve KOSGEB Hibe krediler şahsınıza aktarılmaktadır.

Ev Alacaklar İçin Devletin Kredi Yardımları

Tüm bu DDS’lerin hepsinde farklı başvuru yolları ve şartları vardır.  Ev alacaklar için devlet destekli krediler için Halkbank şubelerine gidip başvuruda bulunabiliriz. Tabi bu başvuru normal çektiğiniz kredi başvurusu gibi değildir. Örnek olarak devletin verdiği girişimcilik kredisinde belli bir saat yine devletin belirlediği bir kursa katılıyorsunuz ve kursunuz bittikten sonra gerekli iş planınızı oluşturup başvurunuzu temellendiriyorsunuz.

50 Bin Lira Hibe Kredi 100 Bin Lira Sıfır Faizli Kredilerin Durumu

Geçtiğimiz seçimlerde her parti bir vaat verirken AKP genç girişimlere 50.000 TL hibe kredi ve 100.000 TL, 0 faizli kredi vereceklerini açıkladı ve gençlerin yüzü güldü. Aklınızda herhangi bir proje varsa ve bu projeyi hayata geçirmek için tek eksiğiniz paraysa artık paranız eksik değil gerekli başvuru şartlarını karşıladıktan sonra kursa katıldıktan sonra 2016 yılı başlarından itibaren bu krediye ulaşmanız gayet kolay. Başvuru koşulları nelerdir derseniz ise T.C vatandaşı olmak, Kursa katılmak, Projeyi geliştirmek olarak ayrılıyor. Devlet bu kredi konusunda çok kapsamlı bir araştırma yaptığından dolayı projeniz olmadan bu krediyi almanızın hiçbir imkanı bulunmamaktadır.

Konu İçeriği ;

  • Devlet kredisi başvurusu
  • Devlet kredi bursu
  • Devlet kredi başvuruları