Uzun zamandır bir çok kişi için bankalar önemli bir hal almaya başladı. İşlemlerini bankalar üzerinden gerçekleştiren pek çok kişi meydana gelen sorunlar ya da yoğun iş temposu yüzünden bankalara gidemiyor. Hafta içi yoğun bir şekilde çalışan pek çok kişi büyük sıkıntılarla da karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumdan dolayı da genel anlamda bankaların haftasonu açık olması, haftanın tüm günlerinde çalışanlar için güzel bir durum sağlamış oluyor.

 

Genel anlamda pek çok banka tarafından bazı şubeler, Cumartesi günü de çalışabiliyor. Özellikle merkezi konumda bulunan ve çok sayıda müşterisi olan bankalar, Cumartesi günleri de şubelerini açarak herkesin rahat bir şekilde durumlarını gerçekleştirmesini sağlıyor.

 

HANGİ BANKALAR CUMARTESİ GÜNÜ ÇALIŞIYOR?

 

Türkiye’de genel anlamda bir çok banka cumartesi günü hizmet vermese de merkezde bulunan bankalar, AVM’ler de ya da özel alanlarda hizmet verebiliyor. Vatandaşların tüm bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde halledebilmesi için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan çok sayıda banka müşteri için de şubelerini açık tutuyor.

 

Türkiye’de ilk olarak Yapı Kredi, bir çok şubesini de açık bırakabiliyor. AVM’lerde bulunan şubelerinin her zaman açık olmasını sağlayan Yapı Kredi aynı zamanda bir çok merkezdeki banka şubelerini Cumartesi günleri de açık tutuyor.

 

Yapı Kredi için genel anlamda bir çok müşteri rahat edebilirken, Türkiye’nin köklü bankalarından olan Şekerbank’ta müşterilerine Cumartesi hizmet veriyor.