2018 yılını ortaladığımı şu günlerde, borç kapatma kredisi veren bankalar listemizde bulunan bankalara başvuruda bulunarak, her biri farklı bankada olan kredilerinizin tamamını tek bir bankada bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca bu toplama işlemiyle birlikte ödeme kolaylıkları elde edip, daha rahat bir yaşam elde edebilirsiniz.

Birçok sebepten dolayı ödemeleri ertelenen kredilerin belirli bir süre sonra dağ yığını gibi ortada durması banka tarafından başlatılan yasal sürecin start almasıyla birlikte başlar. Değerli misafirler bu sebepten dolayı kredi ve kredi kartı borcu bulunan bireyler borçlarını yapılandırarak avukat, yasal takip gibi süreçlere kesinlikle takılmamalıdır. Çünkü bu süreç çok baş ağrıtan, insanı intihar eşiğine getiren bir zaman dilimidir. O yüzden AMAN DİKKAT! diyoruz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Kısaca borç kapatma kredisinden bahsedecek olursak, şöyle diyebiliriz. Mevcut borçların taşınacağı bankadan, çekilecek borç kapatma kredisinin de faizlerinin eklenerek ortaya çıkan yeni bir kredi. Bu kredi sayesinde, diğer bankalarda yasal takibe düşmeden yeni bir sayfa açıyorsunuz ve tüm borçlar tek bir bankada toplanıyor. Bu sayede ödeme kolaylığı elde ediyor ve başınızı hukuki yönden ağrıtmamış oluyorsunuz.

Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvurulur? 2018

Borç kapatma kredisi veren bankaların kendilerine özel belirledikleri faiz oranları bulunmaktadır. Genel olarak ortalama bir faiz miktarı söylememiz gerekirse buna %1.10 diyebiliriz.

Borç kapatma kredisiyle başka bankada bulunmakta olan dağınık borçları tek çatı altında toplamak ve istenilen farklı bir bankaya transfer etmek amacıyla bankayı ikna etmelisiniz. Bankanızı ikna ettikten sonra istediğiniz bankaya borcunuzu naklettirerek işleminizi tamamlamalısınız.

Öncelikle nakil düşündüğünüz bankayla bir görüşün ve nasıl olacağını, kaç faiz oranı olduğunu öğrenin. Hatta 1 gün boyunca tüm bankaları gezin ve en cazip olanına transfer için başvuruda bulunun .

Bankalar verdikleri parayı almak ister. Bundan dolayı kredi onayı için uzlaşmaya gideceklerinden dolayı alacaklarını hemen almak adına genel olarak başvuruyu bekletmeden onaylamakta, borç kapatma kredisi işlemine sıcak bakmaktadırlar.

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Kredi kartından borç kapatma kredisi veren bankalar, kredi borcuna göre daha fazladır. Çünkü kredi kartı borçları çok yüksek tutarlar olmayacağı için bankalar bu duruma sıcak bakmaktadır. Borç kapatma kredisi isteğinde bulunan bireylerle bankalar arasında yeni bir sözleşme imzalanmakta olup, yeni bir ödeme planı ve çizelgesi oluşturulur. Bu plan dahilinde de istenilen vadelerde ödeme yapılır ve sonuç olarak borç kapatılır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar şu şekildedir:

  • QNB Finansbank
  • Şekerbank
  • TEB
  • Akbank
  • Denizbank
  • Burganbank
  • Halkbank

Bu bankalara başvuruda bulunarak, borç kapatma kredisine sahip olabilir, yasal takip gibi birçok sıkıntılı süreç başlamadan hemen çözebilirsiniz. Çünkü gerçekten bu bahsi geçen süreçler çok sıkıntılı ve streslidir.