İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Bedelli Askerlik Kredisiyle ilgili tüm bilgileri aktaracağız. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerliği tamamen netleştirdi ve resmen yürürlüğe koydu. Bankalar, bu kesinleşmenin ardından hızlı bir şekilde yeni bir kredi türü olarak “Bedelli Askerlik Kredisi”ni gün yüzüne çıkardı.

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Bedelli Askerlik kredisi için bazı bankalar direkt olarak “Bedelli Askerlik Kredisi” adı altında kredi türü çıkarırken, bazı bankalar ise ihtiyaç kredisi kapsamında maddi destek sağlıyor. İlk olarak hangi bankadan almak istiyorsanız o bankaya ister internet şubesinden isterseniz de normal şubeden başvuru yapmanız gerekiyor.

Normal şubeden başvuru yapmak daha iyi olacaktır. Çünkü yeni bir kredi türü olduğundan dolayı daha ayrıntılı ve detaylı bilgi alabilir, aklınızdaki tüm soru işaretlerini banka çalışanına yöneltebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019

Bedelli askerliğin kesinleşmesinin ardından kredi veren bankalar teker teker adını duyurmaya başladı. Şuanda ön planda Ziraat Bankası bulunuyor. Devlet bankası olması sebebiyle insanların “Bedelli Askerlik” konusunda Ziraat’ı araştırdığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Şuanda Ziraat Bankası’ndan başka banka resmen duyuru yapmadı fakat çalışmalar olduğunu belirttiler. Ziraat Bankası, Bedelli Askerlik Kredisi için çalışmalarını tamamlamış, faiz oranını belirlemiş durumda. Diğer bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla Ziraat’ın bedelli askerlik kredisini karşılaştıracağız.

Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Bedelli askerlik kredisi sahibi olmak için Ziraat Bankası belirli şartlar belirlemiştir. Yüksek ihtimalle diğer bankalarda bu şartlarla kredi verecektir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde olduğu gibi bu kredide de kredi notu büyük önem taşıyor. Kara listeye düşmüş olmak ya da kredi notunun düşük olması durumunda bankadan kredi alamayacaksınız.

Kredi notunuz yüksek olsa dahi bu seferde devreye gelir durumunuz giriyor. Eğer gelir durumunuz bedelli askerlik kredisini ödemek için yetersizse, yine kredi alamıyorsunuz. Aylık ödeyeceğiniz taksit maaşınızın %50’sini geçemez.

Ziraat Bankası kredi notu bakımından +1300 puan istiyor. Yani 1300’den düşük kredi notları çok yüksek gelir durumu yoksa bankadan kredi alamıyor. Bedelli askerlik kredisi için 20.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi alınırsa, 4 yıl boyunca bankaya aylık 646,21 TL ödemek durumunda kalınıyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları 2019


Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2019

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi için ilk açıklama yapan bankalardan biri. Ziraat Bankası yine ihtiyaç kredisi kapsamında verdiği Bedelli Askerlik kredisi için %1.63 faiz oranı belirlemiş durumda. Bedelli askerlik kredisine özel olarak Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz krediyi 3 ay sonra ödemeye başlıyorsunuz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Ödeme Planı 2019

Ziraat Bankası’ndan alacağınız 20.000 TL’lik 48 ay vadeli kredi için belirlenen ödeme planını İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN


(Diğer bankalar Bedelli Askerlik Kredisi adı altında kredi vermiyor. İhtiyaç kredisinden yararlanmak durumundasınız. İlerleyen dönemlerde belki böyle bir hizmetleri olur. Çalışmaların başladığını bazı bankalar duyurdu.)


ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi 2019

%1.74 faiz oranı bulunan ING Bank kişiye özel faiz oranlı ihtiyaç kredisinin faiz oranı kişiye özel belirlenmektedir. Kampanyadaki en düşük faiz %1.74’dür. Kredi notuna, gelir durumuna, çekilen miktara göre faiz oranında değişiklik yapılabilir.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi Ödeme Planı 2019

20.000 TL 48 ay vadeli kredi için ING Bank aylık taksidi 663.77 TL olarak belirlemiş. Detaylı ödeme planını İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2019

İş Bankası Yaz Kredisi ve Kamu Çalışanlarına ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi adı altında 2 farklı kredi sağlıyor. Yaz Kredisi için belirlediği faiz oranı %1.70 olarak ön plana çıkarken, Kamu Çalışanlarına ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi faiz oranı ise %1.78 olarak kendini gösteriyor.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Ödeme Planı 2019

%1.70 faiz oranlı Yaz Kredisi ödeme planını İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

%1.78 faiz oranlı Kamu Çalışanlarına ve Maaş Müşterilerine Özel Kredi ödeme planını İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN


CepteTEB Bedelli Askerlik Kredisi 2019

CepteTEB tarafından sunulan %1.90 faiz oranlı kredi “Masrafsız İhtiyaç Kredisi” adı altında veriliyor. Toplam faiz tutarı 48 ay vadede 20.000 TL için 13.107.44 TL olarak ön plana çıkıyor. CepteTEB masrafsız kredide 689.74 TL aylık ödemeniz, 33.107.44 TL toplam geri ödemeniz var.

CepteTEB Bedelli Askerlik Kredisi Ödeme Planı 2019

Toplam olarak 33.107.44 TL ödeyecek olduğunuz CepteTEB 20.000 TL 48 ay vadeli kredi için ödeme planını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bedelli Askerlik Kredisini Hangi Bankadan Almak Mantıklı?

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar faiz oranı en düşük bankalar olarak ön plana çıkıyor. Listeye eklemediğimiz bankaların faiz oranları %2.0’nin üzerinde bu yüzden listede olmayan bankalardan almak mantıklı değil. Listedeki bankaları da kendi içinde ayıracak olursak en uygunu Ziraat Bankası olarak ön plana çıkıyor. %1.63 faiz oranı, 646 TL aylık ödemesi ve 31.123,20 TL geri ödemesiyle bu banka tercih edilebilir.

Bedelli Askerlik Ücreti

Bedelli askerliğin ücreti ve yaş sınırı açıklandı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 25+ yaş 15.000 TL olacağını, 25 günlük de askeri hizmet uygulanacağını açıkladı.

Bedelli Askerlik Başvurusu 2019

Bedelli askerlik başvurusu için hangi bankadan kredi alacaksanız o bankanın şubesine gitmelisiniz. Giderken yanınızda bulundurmanız gereken bazı belgeler var. Bu belgeler şu şekilde:

  • Nüfus Cüzdanınız ve Fotokopisi
  • Gelir Belgeniz
  • İkametgah Belgesi ve Son Ayın Resmi Faturası ve Fotokopisi
  • Bedelli Askerlik Başvurusunun Resmi Belgesi

Bu belgeleri alarak bankalardan bedelli askerlik kredisi için başvurabilirsiniz. Eğer bankanın bu kredi altında herhangi bir hizmeti yoksa, ihtiyaç kredisine başvuracaksınız. Bu durumda da götüreceğiniz belgeler arasında “Bedelli Askerlik Başvuru Belgesine” gerek kalmayacaktır.

Bedelli Askerlik Yaş Hesaplama 2019

Bedelli askerlik için yaşınızı tam anlamıyla hesaplamak istiyorsanız, ilk olarak doğum yılımızı ele alalım. Doğum yılımız 1998 olsun. Şuanda bulunduğumuz yıl ne? 2018. 2018 yılından 1998 yılını çıkaralım çıkan sonuç 20. Yani siz 20 yaşındasınız. Peki doldurdunuz mu doldurmadınız mı? Bunu nasıl öğreneceksiniz. Bunu da doğum ayınız ve gününüz belirler. Eğer aynı yıl içerisinde doğduğunuz ay ve günü geçtiyseniz, yaşı doldurmuşsunuz demektir.

Kısaca;

  • Şuanda 17 Temmuz 2018 tarihindeyiz.
  • 17 Temmuz 1998 doğum tarihli biri 20 yaşında;
  • 18 Temmuz 1998 doğum tarihli biri 19 yaşında kabul edilir.

Bedelli Askerlik Yapma Şartları

2 ana şartı bulunan bedelli askerliğin ilk şartı dönem dönem çıkarılan bedelli askerlik yasalarına başvurmak; 2. ise dövizle askerlik hizmetine tabi olan erlerin 3 yıl yurtdışında çalışma şartları. 2 şart birbirinden bağımsızdır. 1’ini yerine getiren diğerini getirmese de olur. Yani yasa çıktığında herkes yararlanır fakat yasa yoksa yararlanamaz. Ya da yurtdışında 3 yıl çalışıp ülkeye döviz getirerek askerlik görevi amorti edilir.