Merhaba değerli ziyaretçiler. Bu yazımızda sizlere Banka Kredisi Saat Kaça Kadar Hesaba Düşer? Sorusu hakkında bilgi aktarımında bulunacağız. Bu konu her banka için değişiklik gösterebilir biz genel olarak bankaları ele alacağız.

Banka Kredisi Başvurusu

Banka kredisi başvuru süreci her banka için farklılık göstermektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık çoğu banka siz hiç şubeye gitmeden İnternet Bankacılığı üzerinden size kredi imkanı tanıyor. Başvurunuzu yapıyorsunuz, 1 saati geçmeden onay veya ret aldığınız size bildiriliyor. Peki onay aldığınız durumda ne kadar sürede hesabınıza geçiyor? Ya da şubeden kredi başvurusu yapıyorsunuz bikaç gün sonra onay aldığı bildirimi geliyor. Bu ne zaman geçiyor?

Banka Kredisi Hesaba Ne Zaman Geçer

Banka kredisi “onay” aldığı an itibarıyla direkt olarak hesabınıza geçer. Yani kredinizin onaylandığına dair bilgilendirme mesajı veya telefonu aldığınızda krediniz hesabınızdadır. ING Bank üzerinden birkaç ay önce kredi çektim. İnternet üzerinden krediye başvurdum ve 15 – 20 dakika sonra bildirim SMS’i geldi. “Krediniz onaylanmıştır.” Ardından banka hesabıma baktığımda kredi tutarı net bir şekilde hesabımda görünüyordu. ING Bu konuda dakikalar içerisinde işlem yaparken, İnternet Bankacılığı kullanan çoğu banka da aynı şekilde işlem yapıyor. Fakat şubeden kredi başvurusu alan bankalar 1-2 gün bekletiyor. Onay aldığı an itibarıyla da hesabınıza para geçişini sağlıyor.

En Hızlı Kredi Veren Bankalar

En hızlı kredi veren bankalar listesine bakacak olursak ING Bank’ı ilk sıraya almamız gerekir. Çünkü ING Bank, Dijital Kredi anlayışıyla birlikte 1 saat dolmadan *Mesai saatleri içerisinde* kredinizin onaylandığını veya reddedildiğini bildirip paranızı hesabınıza yatırıyor.

En Hızlı Nasıl Kredi Çekerim? Hızlı Kredi Çekme Yolları başlıklı yazımızdan hızlı kredi çekme yollarını da görüntüleyebilirsiniz. 

Kredim Ne Zaman Onaylanır?

Bu konuda yine bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ortalama bir süreç ele alacak olursak 2 gün dememiz kafi olacaktır. Mesai saatleri içerisinde Pazartesi  günü Banka Şubesi’ne giderek yaptığınız başvurunun ardından en geç Çarşamba gününe kadar başvuru sonucunuz size belirtilecektir.

Eğer bu başvuruyu İnternet Bankacılığı üzerinden yapmışsanız. “Yapay Zeka” kullanan bankalar dakikalar içerisinde size onaylandığını veya ret yanıtı aldığını iletir. Yapay Zeka kullanmayan bankalar ise yine mesai saatleri içerisinde en geç 5 saate kadar onay alıp almadığıyla ilgili bilgi vermektedir.

İnternet’ten Kredi Çekme

İnternet’ten kredi çekmeyle ilgili çok fazla cümle oluşturduk. Peki İnternet’ten kredi nasıl çekeceğiz. Tecrübeli olduğum için ING Bank üzerinden gideceğim. ING Bank resmi sitesine giriş yapıyoruz. (Başka bankadan çekecekseniz o bankanın sitesine) Ardından görünür bölümlerde krediler kategorisine girip, ihtiyaç, konut, taşıt hangi krediyi istiyorsanız bu krediye yönelik seçim yapıyorsunuz.

Sonrasında ise gerekli bilgileri girip kredi sonucunun gelmesini bekliyorsunuz. İnternet’ten kredi çekme işlemi bu kadar basit. Eğer sizde kredi çekmek istiyorsanız hemen istediğiniz bankanın İnternet sitesine giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.