Banka Kredi Notu & Puanı Nasıl Düzeltilir ? 2016

Banka Kredi Notu & Puanı Nasıl Düzeltilir ? 2016

Kredi Notu Nasıl Düzeltilir?

Bildiğiniz gibi kredi notu bireylerin banka ile münasebeti ile oluşan bir nottur. Kişilerin kullandığı krediler veya kredi kartlarının ödemelerinin gecikmesi veya ödenmemesi sonucunda kişinin sicili olan banka kredi notu düşer.

Kredi Notunu Neler Etkiler?

Kredi Notunu etkileyen faktör ise bankalara yapılan ödemedir. Kullanılan kredi veya kredi kartlarının ödemeleri zamanında yapılırsa artı olarak artış sağlar. Ödemeler zamanında yapılmaz ise kredi notu eksi olarak işlenir ve kredi notu etkilenir.

Kredi Notu Nasıl Düzeltilir?

Kredi notu düşmüş, siciliniz bozulsa bile bunu düzeltmek mümkün. Bankadan çekilen krediyi veya bankadan alınan kredi kartı borcunu tamamen yatırmak gerekiyor. Bu bankalar nezdinde kredi notunun düzelmesini sağlar.
Kara listeye düşülmüş ise bunu da çözmek mümkün. Kullandığınız kredinin veya kullandığınız kredi kartının tüm borcunu ödemelisiniz. Hatta imkânınız varsa o banka da bir hesap açıp para yatırabilirsiniz. Banka bu hareketlenmeyi olumlu olarak algılayarak kredi notunun yükselmesini sağlar. Kara listeden silinmek için ise Merkez Bankasına borcu yoktur kâğıdını alıp dilekçe vererek listeden çıkartabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.