Banka Kartıyla Taksitli Alışveriş Yapılabilir mi? İşte Tüm Detaylar…

Banka Kartıyla Taksitli Alışveriş Yapılabilir mi? İşte Tüm Detaylar…

Taksitli alışveriş yapmak günümüzdeki en popülarite kazanmış yöntemlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Bunun en temel sebebi ise gelir düzeyi düşüklüğü. Çünkü 1.500 TL olan bir ürün düşünelim, 1500 TL maaşı olan bir birey bu ürünü nasıl alacak? Mecburen taksite böldürecek. Yoksa tüm maaşını bu ürüne vermek ve 1 ay boyunca tamamen aç, susuz kalmak zorunda kalır.

Banka Kartına Taksit Olur mu?

Taksitler genellikle kredi kartına 3-6-9-12 şeklinde yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan taksitler acil nakit çıkışından kurtarır ve para biriktirmeye gerek kalmadan ürünü almanıza olanak tanır. Peki kredi kartı kullanıcılarına verilen bu 3-6-9-12 taksit imkanı, banka kartı kullanıcılarını da verilmekte mi?

Bu soruya vereceğimiz net bir cevap olmadığını söylemek zorundayım. Verilmekte de diyoruz, verilmemekte de. Bu duruma göre değişir. Nasıl duruma göre değişir kardeşim ne diyorsun? Dediğinizi duyar gibiyim.

Hangi Bankalar Banka Kartına Taksit Yaptırıyor?

Yani şöyle; Finansbank’ın bir banka kartı hariç, diğer banka kartlarında taksit kullanımı olmamaktadır. Finansbank tarafından tanınan bu ayrıcalık, kredi kartı kullanmak istemeyen bireyler için çok büyük önem taşımaktadır.

2009 tarihiyle birlikte start verilen taksitli banka kartı olayı, özellikle kredi kartı yüzünden borca giren ve altından kalkamayan, bu konuda birçok çile çekmiş insanlar için günyüzüne çıkarılmıştır ve çok büyük talep toplamıştır.

Banka Kartına Nasıl Taksit Olur?

Banka kartına taksit sistemi çok basittir. Alacağınız ürün 2000 TL diyelim. Hesabınızda da tam 2000 TL var. Siz bu ürünü taksite böldürmek istiyorsunuz ve 500 TL, 500 TL şeklinde 4 farklı taksite böldürdünüz. Hesabınızdan çıkacak para 500 TL’dir. 1500 TL yine aynı şekilde hesabınızda kalacaktır.

Risk olmayan ve borç batağına düşürmeyecek olan bu sistemin negatif yönü şudur ki, hesabınızda olan para kadar ürün alabilirsiniz. Yani taksit tutarı değil, ürünün genel tutarı hesabınızdaki parayla örtüşmeli.

Taksitli Banka Kartı Almak Mantıklı mı?

Taksitle alışveriş yapan bireyler, zaten parası olmadığı için taksitle alışveriş yapmaktadırlar. Bu durum onlar için önemli değil, hiç başvuruda bulunmalarına gerek yok. Ama sizler diyorsanız ki, hem param köşede dursun durduğu yerde faizden ek para getirsin, hem de aylık taksiti ödesin. İşte o zaman bu tam da sana göre kardeşim diyebilirim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.