Bankacılık işlemleri günümüzde pek çok kişinin en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Her geçen gün yeni bankacılık işlemlerinin geliştirilmesi ile birlikte pek çok kişi de banka EFT’leri sayesinde işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Birbirinden farklı EFT işlemleri sayesinde çok kısa sürede para gönderim işi de sağlanmış oluyor.

 

Birbirinden farklı EFT saatleri geçerli olan bankalarda bazen para gönderim işlemleri de bir çeşit işkenceye dönebiliyor. Özellikle de saatleri kısıtlı ve para transferi kısıtlı olan pek çok banka, müşterilerine zor anlar yaşatabiliyor. Sürekli ticari faaliyetlerde bulunan ya da transfer yapmak zorunda kalanlar için hayat kurtaran EFT, en kısa zamanda tercih nedeni de olabiliyor.

 

Uzun zamandır bir çok kişinin tercihleri arasında yer alan EFT, bankadan bankaya göre değişkenlik gösteriyor. Saatlerin tamamen değiştiği bankalarda EFT yapmak için doğru saatleri de ayarlamanın gerektiği kaydediliyor. EFT için gerekli adımların atılmasını sağlayan bankalarda saat saat para aktarımı gerçekleştiriliyor.

 

Siz de EFT yapmak istiyor, fakat bankaların EFT saatlerinden emin olamıyorsanız, aşağıdaki EFT saatlerini inceleyebilir ve rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte adım adım EFT saatleri:

 

Bank Asya 09:00 – 17:25
Halkbank 08:00 – 16:30
Kuveyt Türk 08:40 – 17:10
TEB 09:00 – 16:00
Ziraat Bankası 08:30 – 15:00

 

Bu saatler dışında EFT yapmanız çok zor olacaktır. Bu durumdan dolayı da bu saatler dışında bu bankalardan EFT yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.