Bir yere acilen para göndermeniz ve bu ödemeyi de hemen yapmanız gerekiyor. EFT sayesinde bu işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilir ve çok kısa süre içinde para gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede işlemlerinizi emin bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hayatımızın her parçasında güzel ve hızlı işlemlerin yapılmasını sağlayan EFT, herkesin de genel olarak dikkatini çekmeye devam ediyor.

 

EFT ile işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, aynı zamanda bu işlemler bazen içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Özellikle de günlük aktarım sınırına takılan bir çok kişi, yeterli ödemeyi yapamadığı için büyük sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Son derece büyük sorun yaratan EFT üst limit sınırı özellikle de ticari faaliyetlerle uğraşanlar için büyük sıkıntılar yaratıyor.

 

EFT ÜST LİMİT SINIRI NEDİR?

 

Gün içerisinde acilen bir yere para göndermeniz gerek. Yüklü bir miktarda para göndereceksiniz ve bunun için de EFT yapmanız gerekecek. Bu EFT durumu ile birlikte, pek çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Özellikle EFT için günlük 10 bin lira sınırın olması, ticari faaliyetleri de genel olarak etkiliyor. Gün içerisinde sadece 10 bin lira EFT yapabilirsiniz. Bu durumun haricinde EFT yapmanıza izin verilmiyor. Örneğin 20 bin lira ve üzeri EFT gönderimi yapacaksanız, üst limite takılırsınız. Bu durumda da 10 bin lirayı bir gün, diğer 10 bin lirayı da ertesi gün içerisinde göndermek zorundasınız.