Bir çok kişinin genel olarak tercihleri arasında yer alan kredi kartları ve banka kartları için hızlı işlem yapabilmek veya hemen para çekebilmek için kişilerin en kısa zamanda ATM’den işlem yapması gerekiyor. Bu işlemlerin sonucunda kartınızın ATM tarafından yutulması ya da ATM’ye sıkışması da büyük sorunlar yaratabiliyor. Bu durumdan dolayı da herkesin genel olarak dikkatli davranması gerekiyor.

 

ATM’den genel anlamda yapılan işlemler sonucunda meydana gelen sıkışma olayı da dikkatli olunması gereken konular arasında yer alıyor. Her geçen gün daha da artış gösteren kredi kartı dolandırıcılığı yüzünden bu konuda büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Genel olarak banka ATM’lerine yerleştirilen aparatlarla birlikte kredi kartınızın da sıkışma olasılığı yüksek. Bu yüzden kartınızı taktığınız yeri iyi bir şekilde incelemenizde fayda var.

 

SIKIŞAN KART NASIL ALINIR?

 

Söz konusu ATM’den işlem yapıldıktan sonra kartınızın sıkışması halinde en kısa sürede bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekiyor. Eğer banka ATM’sinden işlem yaptıysanız ve kartınız sıkıştıysa hemen banka yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Aynı zamanda farklı bir ATM’den işlem yapıyorsanız ve kartınız ATM‘ye sıkıştıysa konu ile ilgili müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili olarak müşteri hizmetlerini bilgilendirdikten sonra kartınızın iptalini isteyebilir ya da en yakın şubeye giderek, yeni bir kart çıkarttırabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra kartınız ya yenilenecektir ya da mevcut ATM‘den sıkışan kart yetkililer eşliğinde gelip çıkarılacaktır.