Arsa Almak İstiyorum (Param Yok, Taksitle Alabilir Miyim)

Arsa Almak İstiyorum (Param Yok, Taksitle Alabilir Miyim)

Günümüz itibariyle pek çok insan yatırım amaçlı arsa almak istemektedir. Arsalar üzerinden yol geçmesi, belediyenin üzerine bir proje yapması gibi olaylarda yüksek miktarlarda parayla satılmaktadır bu sebepten dolayı parasını değerlendirmek isteyen vatandaşların iyi bir tercihle yatırımı arsalara yapması gayet normal bir durumdur.

Arsa Yatırımı İçin 10 Püf Nokta

 1. Arsa yatırımı uzun vadede çok iyi yatırım olabilmekle birlikte kısa vadede de iyi bir yatırım olmaktadır. Kısa vadede iyi bir yatırım olması için uygun fiyatlara arsa alıp bunu satmanız gerekmektedir. Arsanın herhangi bir parasal değeri yoktur açık arttırma gibi en yüksek fiyatı teklif edene satılır. Arsa satın alırken düşük fiyatlardan teklife başlamanızı öneririz.
 2. Yatırım yapacaksınız ve arsayı nereden alacağınızı bilmiyorsanız hızlı gelişmekte olan yerlerden almaya özen gösterin örnek olarak şehrinizde yeni bir sanayi yapılıyorsa bu sanayi çevresinden arsa almak çok karlı bir iş olacaktır.
 3. Tüm şehirlerin imar planları olur bu imar planlarını internet üzerinden veya belediyeden ulaşın geleceğe dönük okul vb. yatırımlara dikkat edin. İmar planlarında nereden yol geçecek nasıl geçecek tarzında da konular işlenmektedir. İmar planını ayrıntılı bir şekilde incelediğinizde size en uygun yerden arsa satın aldığınızda ileriye dönük hayatınızda size iyi bir gelecek yaşatabilir.
 4. İlla ben bu arsayı alacam tarzında bir alıcı olmayın elinizde 8-10 tane seçenek olsun bu olmazsa öbürü olur zihniyetinde ilerleyin çünkü unutmayın alevli bir alıcıysanız satıcılar üzerinize gidecektir. Soğukkanlı olmaya özen gösterin
 5. Arsa yatırımını kısa vadeli kazançlar için yapmayı düşünmeyin çünkü arsa uzun vadede çok fazla değerlenebilir. Bu uzun vade 5-10-20-40 seneye kadar çıkmaktadır.
 6. Daha çok bekleyecek gücünüz varsa arsa fiyatlarının günümüzde yüksek olması sebebiyle araziye yönelin. Araziler daha uzun vadelere yatırım olarak bilinir ve para anlamında arsalara göre ucuzdur.
 7. Arsalar metrekare bazında satılmaktadır. Siz arsa alırken metrekaresine göre uygun fiyatları seçeceksiniz günümüz itibariyle İstanbul da metrekaresi 1.000 TL olan arsada var metrekaresi 10 TL olan arsada siz metrekaresi ucuz olan arsalar içerisinde belirli bir arayış içerisine gireceksiniz ve ileride potansiyeli olan arsayı alacaksınız. Günümüzde pek çok fabrikatör bu arsa yatırımlarıyla zengin olmuşlardır.
 8. Arsa yatırımında eğer bir arsanın fırsatını kaçırdıysanız canınızı hiç sıkmayın banka kampanyaları gibi her arsanın fırsatı gün geçtikçe değişmektedir. Başka fırsatlar doğmaktadır sizin tek yapmanız gereken bunları çok iyi takip etmeniz gerekmektir.
 9. Eğer kapınıza dayanan kişi sayısı arttıysa bilin ki arsanızın artık satma zamanı gelmiştir. Arsanızla aranızda bir iletişim kurmanıza gerek yok metrekaresini aldığınız fiyatın çok üstüne satıp daha uzak yerlerden ve daha karlı yerlerden tekrardan arsa alabilirsiniz. Arsanızı bekletmek de bir çözüm olabilmekle birlikte fazla bekletmenin de bir zararı bulunmamaktadır. Satmayıp, bekletebilirsiniz.
 10. Alacağınız tapu kesinlikle ve kesinlikle sağlam olsun 2B tarzından hisse tapularından kesinlikle uzak durun ilk zamanlar hiçbir şekilde karın ağrısı yapmayacak olan bu tapular uzun vadede çok kötü bir karın ağrısı yapacaktır. O yüzden dikkat etmekte fayda var.

Param yok, Taksitle Arsa Alabilir miyim?

Günümüzde birçok kooperatif taksitle arsada satmakta TOKİ vb. Bu arsaları satın almak için kooperatiflere başvuruda bulunmanız gerekiyor. Fakat şahsi bir fikir isterseniz yatırıma çok elverişli arsalara kendileri yatırım yaptıkları için size verilen taksitli arsalar bir işe yaramayacaktır. Bu sebepten dolayı taksitli arsalara pek yanaşmamanızı tavsiye ederiz.

Konu İçeriği;

 • Arsa almak istiyorum
 • Taksitle arsa almak istiyorum
 • Arsa almak istiyorum 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.