Altın fiyatları zaman zaman düşüşler görse de fazla sürmeden altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Ons altın 1.270 üzerinde seyir ediyor. Çeyrek altın 196, gram 119 ve cumhuriyet altını 801 liradan satışta yer almaktadır.

 
Altının çarşılarda satış fiyatı gramda 119 satılırken çeyrek altın 196 lira, cumhuriyet altı ise 801 liradan karşımıza çıkmaktadır. Yurt içinde de artışında hız kesmeyen altın için çeşitli değerlendirmeler söz konusu olmaktadır.

 
Yatırım Uzmanı olan Volkan Kuğucuk’un altın fiyatları için yaptığı açıklama ise “Altın fiyatları yukarı yönlü hareket eğişimini koruyor. Zaman zaman düşüşler gelse de bu düşüşler çok yerini kar satışlarının devamına bırakmıyor” şeklindedir.

 
Altının bu hızla tırmanmaya devam etmesi ile gram altının fiyatı 120 liraya çıkarken çeyrek altının 200 lirayı göreceği tahminler arasında.

 
Son dönemlerde ise altın kontratlarının bir artışta olduğu gözlemlenirken, Avrupalı yatırıcımlar ise altına büyük ilgi göstermektedir.

 
Altın fiyatındaki artış ile beraber gram 120 liraya yükselirse, çeyrek altın 200 lira, bu durumda tam altın ise 800 liradan satışa sunulacaktır.