İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Akbank Taşıt Kredisi’nden bahsedeceğiz. Gün geçtikçe araç kullanım oranı artıyor ve buna bağlı olarak kredi kullanımı da artıyor.

Akbank taşıt kredisi konusunda pek tercih edilen bir banka değil. Çünkü faiz oranı çok yüksek. Fakat yinede müşteri portföyü çok düşük diyemeyiz. Ortalamanın çok az altında portföyü bulunuyor.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Akbank taşıt kredisi konusunda kendini çok geliştirmiş bir banka değil. Faiz oranı olsun, ödeme kolaylıkları olsun pek memnun edici seviyede değil. %1.93 oranında faizi bulunan Akbank’tan eğer 30.000 TL 48 ay vadeli bir taşıt kredisi alırsanız aylık olarak 1.237 TL ödeme yapar, geri olarak toplam 44.701 TL  ödersiniz. Yani 14.000 TL’ye yakın bir tutarda faiz ve masraf ödemesi çıkıyor. Buda yine tüketicileri zorluyor.

Akbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank’tan taşıt kredisi almak istiyorsunuz. Peki bu nasıl olacak? Sıfır ve 2.el araçlar için Akbank taşıt kredisi faiz oranı sabittir. Her ikisi içinde %1.93 oranında faiz alınır. Her kredide de olduğu gibi 18 yaşından büyük olmak zorundasınız.

Herhangi bir Akbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda yanınızda nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz, adresi teyit eden herhangi bir belge, eğer faiz alıyorsanız hesap cüzdanı, kira geliriniz varsa evin tapusu ve kira kontratı, firma sahibiyseniz vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ilanı fotokopisi, gayrimenkul geliriniz varsa tapunun aslı ya da fotokopisi, eğer emekliyseniz hesap cüzdanı, alacağınız araç 0 ise fiyat teklifi gerekiyor.

Bu belgeleri edindikten sonra herhangi bir Akbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Hakkında Bilgi

Akbank Taşıt Kredisi aldığınızda yüksek seviyede faiz ödeyeceksiniz. Bu durumda kendinizi iyi ayarlamanız gerekiyor. Aksi takdirde ileriye dönük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Akbank, kredi verirken hiçbir şekilde kefil istemez. Direkt olarak taşıta diğer bankaların yaptığı gibi ipotek koyar. Gecikme yaptığınız veya kredinizi tamamıyla ödemeyi kestiğiniz durumda altınızdan arabayı alır. Bu duruma düşmemek için aylık ödemeyi düzenli bir şekilde yapacağınızdan emin olmanız gerekiyor. Bu sayede hem bütçenizi belirler, hem de ileriye dönük sıkıntı yaşamaktan kurtulursunuz.

Diğer Taşıt Kredileri

> 2.El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019; 2.El Taşıt Kredisi Şartları Neler?

>En Düşük Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019