Kredi almaya karar verdiğinizde kredi notunuzun çok önemli olduğunu bilmenizi isteriz. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankalarında sizler için vereceği kredide kolaylık sağlayacaktır.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Findeks finansal yönetim platformu ile kredi notu sorgulayabilir ve notunuzu rahtlıkla öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden çok güzel bir uygulama başlatan Akbank’ın internet bankacılığını da kullanarak kredi notunuzu sorgulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra Akbank şubelerine giderekte birebir kredi notunuzu sorgulatmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

Akbank Direkt şifrenizi kullanarak İnternet bankacılığından yararlanarak oturduğunuz yerden notunuzu sorgulatabilirsiniz. Akbank’ın resmi internet sitesine girerek yada akıllı telefonlarınıza Akbank Direkt uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Uygulamayı kullanmaya başladığınızda müşteri numaranız (ki bu genellikle TC numaranız ile oluşur) ve Akbank Direkt şifrenizi kullanarak rahatlıkla kredi notu sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Şayet Akbank Direkt şifreniz yoksa internet sitesinden sorgulama kısmından rahatlıkla şifrenizi alabilir ve bankacılık işlemlerinizi oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Şifrenizi alırken tüm güvenlik kurallarını okumanızı öneriyoruz. Güvenlik kurallarına uymanız sayesinde güvenli internet bankacılığına merhaba diyeceksiniz.

https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx