İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Akbank kartsız para çekme konusunda bilgi aktarımında bulunacağız.

Bildiğiniz üzere teknoloji çağındayız ve hemen hemen her banka artık kartsız para çekme yolunda emin çalışmalar yürütmekte. Bizde bu bankalardan Akbank’ın kartsız para çekme özelliğiyle ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Akbank ATM’den Kartsız Para Çekme 2019

Akbank kartınız yanınızda değilse ve paraya ihtiyacınız varsa bu konuda korkmanıza gerek yok. Çünkü tüm Akbank ATM’lerinden kartınız olmadan para çekme fırsatınız var. Kartsız para çekmenin yanı sıra aynı zamanda borç ödeyebilirsiniz, fatura yatırabilirsiniz, telefonunuza GSM TL bile yükleme şansınız var. Yani kısacası kartla yapabileceğiniz tüm işlemler artık kartsız da yapılabiliyor.

ATM’ler bildiğiniz gibi 7 gün 24 saat boyunca aralıksız hizmet vermekte olup, istediğiniz zaman para aktarımı sağlayabileceğiniz mini banka şubeleridir. Self servistir. Kartsız işlem seçeneğini kullanarak günün her saati AKBank ATM’lerinden para çekebilirsiniz.

Akbank ATM’lerinden Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Acil bir ihtiyacınız var ve para çekmek durumundasınız hemen nasıl yapacağınızı anlatalım:

Akbank Direkt Mobil Uygulaması:

Akbank direkt mobil uygulamasından referans kodunu aldıktan sonra, size en yakın Akbank ATM’sine giderek kartsız işlemler bölümünden bu kodla birlikte istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kartsız işlem yapmak istiyorsanız hemen Akbank Direkt Mobil Uygulamasına T.C. kimlik No ya da kredi kartı bilgileriyle giriş yapın. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, yine uygulama üzerinden yenisini alabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması İndir : TIKLAYIN

Akbank ATM’lerinden Hangi İşlemler Yapılıyor?

Referans Kodu İle Para Yatırma / Çekme

Uygulamaya girip menü bölümünde Para çekme / yatırmaya tıklıyor ve para yatırmak istediğiniz hesabı seçiyorsunuz. ATM’ye dönüp sırasıyla -> Giriş > Kartsız İşlemler > Para Çekme > Referans Numarası ile Para Yatırma / Çekme tuşlanır. Ardından mobil uygulamadaki referans numarası gösterilir ve para yatırılır. 

Hesaba Para Yatırma

İlk olarak ATM’ye gidip sırasıyla Giriş > Kartsız İşlemler > Hesaba Para Yatırma > Cep Telefonu Girilir > Hesap Numarası ve Şube Kodu Girilir > Evet Seçilir > Gelen Ekrandaki Bilgiler Kontrol Edilir Onaylanır > Para Giriş Bölmesi Açılır > Para Yatırılır > Onay İstenir > Para Hesaba Geçer

Kredi Kartı Borç Ödemesi

ATM’ye giriş yaptıktan sonra, Giriş tuşuna basıp ardından kartsız işlemler menüsüne girip sırasıyla Odeabank ödemeleri > Kredi kartı ödemesi > T.C. numarası girilir > Kredi kartı numarası girilir > onaylanır > işlem tamamlanır.

Bireysel Kredi Ödemesi

ATM’ye giriş yapılır ardından yine kartsız işlemler menüsüne girilir. Sırasıyla yine kredi kartında olduğu gibi Odeabank ödemeleri > Bireysel kredi ödemesi > T.C. numarası girilir > IBAN girilir > onaylanır > işlem tamamlanır.

Şans Oyunları Ödemesi

Giriş tuşuna basıldıktan sonra kartsız işlemler ana menüsüne geçiş yapılır ve yine sırasıyla Şans oyunları ödemeleri > ödeme yapılacak kurum > T.C. girilir > cep telefonu girilir > paranın gönderileceği kurum üye numarası girilir > para yatırılır > onaylanır > işlem tamamlanır .

 


Ziraat Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır

ING Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

HSBC Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Finansbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

> Garanti kartsız para çekme nasıl yapılır? Garanti Paramatik kartsız işlemler