Merhaba sevgili ziyaretçiler. Son zamanlarda haberlerde sıkça karşılaştığımız başkasının adına kredi kartı düzenleme olayı bizleri endişlendiriyor. Bu kapsamda adınıza düzenlenmiş kredi kartı olup olmadığını bankaya gitmeden sadece birkaç tıkla öğrenebilir, eğer böyle bir durum varsa hemen suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Adıma Düzenlenmiş Kredi Kartı Var mı?

Aslında adınıza düzenlenen kredi kartının var olup olmadığını göreceğiniz hali hazırda bir sistem yok. E – Devlet’ten v.s. kredi kartı olup olmadığını göremiyorsunuz. Alternatif yolu var. Findeks’i bilmeyeniniz yoktur. Bilmeyenler için kredi notu sorgulama servisi olduğunu söyleyebilirim. Findeks her ne kadar kredi notu sorgulama servisi gibi olsa da bireylerin tüm bankacılık işlemleri, kredileri ve kredi kartlarının takip altında olduğu sistem olarak ön plana çıkmaktadır. Genel olarak bu sistemde kredi borçlarınızı görebilirsiniz. Sadece kredi borçlarını değil ödediğiniz borçları da görebilirsiniz. Hangi bankaya ne kadar borç ödemişsiniz hepsi sistemde çıkmaktadır.

Bu durumda sisteme girdiniz ve bilginiz dahilinde olmayan bir borç varsa hemen kolluk kuvvetlerine bilgi verebilirsiniz. Yine Findeks’de aktif kredi kartları da görülmektedir. Eğer bilginiz olmadan bir kredi kartı görebiliyorsanız yine kolluk kuvvetlerine ve bankaya bunu bildirirsiniz. Kolluk kuvvetlerine başvurmadan önce telefonla müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartınızı kapattırmayı unutmayın.

Kredi kartı çok büyük öneme sahiptir. Bir anda kendinizi dünyanın en borçlu insanı olarak görebilirsiniz. Kredi kartı öyle büyük tehlikedir ki eğer adınıza kredi kartı alınması başarılı geçmiş ve bilginiz olmadan başkası tarafından adınıza düzenlenen kredi kartı kullanılıyorsa adınıza bir şirket açılabilir, kanunsuz ve yasa dışı işler çevrilebilir. Bunların tamamı Findeks altında yer almaktadır. Tek yapmanız gereken Findeks internet sitesinden görüntülemek.

Adıma Düzenlenmiş Kredi Kartı Sorgulaması

Findeks dedik peki bu Findeks’e nasıl bağlanacağız. https://www.findeks.com/ sitesine bağlanarak gerekli bilgileri girdikten sonra her şeyi görebilirsiniz. Bu hizmet ücretsiz değildir. Görüntülemek için Findeks’e 8.85 TL ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Toplamda 10 dakika sürmeden tüm bankalarla işlemlerinizi, kredi kartlarınızı, borçlarınızı ve ödediklerini görebilirsiniz. Eğer ters bir şey denk gelirse hemen gereken önlemleri alıp ve ileriye dönük problemlerden uzak kalırsınız.