Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. Bu yazımızda sizlere 80.000 TL’ye alınabilecek arabalardan bahsedeceğiz. Araba piyasasına baktığımızda 80.000 TL’yi ele alırsak çok fazla araba seçeneği önümüze çıkacaktır. Bu yüzden 70 – 80.000 TL aralığına bakacağız ve 80.000 TL için değecek araçları sizlerle paylaşacağız. Yine sizin bildiğiniz, referans olduğunuz araçlar varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Audi A3

80.000 TL verip alınabilecek en iyi araçlardan birisi olan Audi A3’ün 2016 modellerini 80 – 85.000 TL aralığında rahatlıkla bulabilirsiniz. Temizini ve yarı otomatiğini bu fiyatlara satıyorlar. Audi A3 alırken dikkat etmeniz gereken nokta şanzıman. Çünkü şanzıman konusunda çoğu A3 sıkıntı çıkarabiliyor. Eksperin bu konuda titiz davranmasını sağlamanız, uzun vadeli kullanımda size çok büyük artı sağlayacaktır.

Skoda SuperB

Skoda SuperB görüntü olarak muhteşem bir araç olmasının yanı sıra hem performans, hem de yakıt konusunda sizi memnun edecektir. Bu fiyatlara alınabilecek yine mantıklı araçlardan olan Skoda SuperB, 80.000 – 90.000 TL aralığında satılıyor. Modeli düşük, yine KM’si de tersi oranda düşük olan araçları bu fiyatlara rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mercedes Benz E-200 Komp

Modeli düşük bir Mercedes Benz E-200 Kompressörü bu fiyata alabilirsiniz. En ful versiyonu 2005 için 75.000 TL – 85.000 TL aralığında değişmektedir. Yine yedek parça konusunda pahalı olan Mercedes alırken temiz olmasına dikkat etmeli, çok kapsamlı bir inceleme yapmalısınız. Düşük modelli olduğu için KM’si buna bağlı olarak yüksek olacaktır. Eğer KM takıntınız ve model sıkıntınız yoksa bu araçta kesinlikle bu fiyat bandında alınabilecek araçlardandır. Çok rahat sürüşü bulunur ve sizi asla yormaz. Yakıt konusunda biraz cebinizi acıtabilir. Fakat bu acı, koltukların ve sürüşün rahatlığıyla yok olacaktır.

Volkswagen Golf

Golf 7 1.6 dizel otomatik yine bu fiyata alınabilecek en iyi aile araçlarından birisi. Hem görünüş, hem yol tutuşu, hem performans hem de yakıt cimriliği hususunda çok güzel bir şekilde öne çıkan Golf 7, 80.000 TL ila 90.000 TL aralığında değişim göstermektedir. Dolu veya boş olmasına, temiz veya hasarlı olmasına göre fiyat değişimi yaşanmaktadır.

Ford Mondeo

Ford Mondeo’nun 1.5 motora sahip modeli çok güzel. 2014 yılından itibaren değişime giden Mondeo’nun 2015 – 2016 modellerini çok rahat uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Aldığınızda arızanın ne demek olduğunu unutturacak olan Ford Mondeo, cebinize sanayi yönünden herhangi bir yüksek zarar vermeyecektir. Fakat herhangi bir arıza durumunda “Ford Yedek Parçası” dahilinde çok yüksek fiyatlara yedek parça alabileceğinizi söylemek durumundayım.

Nissan Navara

Nissan Navara en çok satılan Pick – up araç olarak öne çıkıyor. Eğer şantiye işleriniz varsa veya yük taşıma noktasında bir araca ihtiyaç duyuyorsanız bu fiyat aralığındaki en güzel ve en kullanışlı aracın Navara olduğunu söyleyebilirim. 2014’den sonra çıkan kasasıyla görünüş açısından muhteşem bir şekilde kendini gösteren Navara, satışı hızlı yapılan piyasası hareketli olan araçlar kategorisinde yer alıyor.