Teknolojinin her gün daha da gelişmekte olduğu günümüzde, artık teknolojinin kullanılmadığı alan kalmadı. Tüketicilerin yanlarında büyük miktarlarda para taşımak istememelerinden dolayı veya acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için bankalar tarafından ortaya çıkarılan çeşitli faaliyetlerle birlikte kredi kartları ortaya çıkmıştır.

Bu kredi kartları ya da banka kartlarının kullanımlarının gerçekleştirilebilmesi için son zamanlarda popülaritesi çok büyük oranda artan ve artık hemen hemen her satış yapan yerde bulunan pos cihazları gerekmektedir.

Pos cihazları, müşterilerin nakit para yerine karttan ücret ödemelerini sağlamaktadır. Kredi kartı ya da banka kartının pos cihazına tanıtılmasıyla birlikte eğer kart içerisinde gerekli ödenek mevcutsa, o vakit karttan para çekim işlemi sağlanmaktadır.

Pos Cihazı Komisyon Oranı Nedir?

Bu para çekim işlemi sağlanır sağlanmasına ama postan her para çektiğinizde bankaya belirli bir oranda komisyon ödemek durumunda kalırsınız. Yani 10 TL çekiyorsanız, bunun örnek veriyorum 10 kuruşunu banka kendi komisyonu olarak keser.

Bu yazımızda sizlere 2018 yılında bankaların pos cihazlarına uyguladığı tüm komisyon oranlarından bahsedeceğiz ve en avantajlı bankaları sizler için listeleyeceğiz.

En Avantajlı Pos Cihazı Komisyon Oranları 2019

Bankalar, belirledikleri oranlarla müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bankalar arasında oluşan rekabetten dolayı her dönem komisyon oranları, faiz tutarları gibi çok sayıda alınan ek parada güncelleme yapılmaktadır. Yani A bankası %1 komisyon oranı belirlemişse, B bankası %0.99, C bankası %0.98’e oranlarını güncellemektedir. Bu rekabet ortamında karlı çıkan ise genelde müşterilerdir.

Şimdi vereceğimiz bankaları tüm bankalar arasından ayırt ettik ve en avantajlılar olarak ön plana çıkardık. Eğer mevcut çalıştığınız bankanın komisyon oranları fazla geliyor, ya da yeni bir işletme açacaksanız ve bundan dolayı banka arıyorsanız, tam yerine geldiniz. Gelin hep beraber en avantajlı komisyon oranı veren bankaları inceleyelim.

TEB Pos Komisyon Oranı 2019

TEB bankası tarafından, işletmenize tanımlanacak olan pos cihazları üzerinde uygulanacak komisyon oranı sabit değildir. Bu oran yapacağınız taahhüt süresi ve iş yerinin elde edeceği ciro oranıyla bağlantılı olarak ilerlemektedir. Eğer iş yerinizde TEB Pos Cihazı kullanmak istiyorsanız, bankanın internet sitesine girebilir ve tüm detayları tamamıyla eksiksiz bir şekilde öğrendikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB Pos Taahhüt Süresi 2019

TEB tarafından pos cihazı sahibi olmak istiyorsanız, en az 12 ay taahhüt yaptırmalısınız. Bu taahhüt süresi en fazla 36 ay olarak ön plana çıkmaktadır. Süreden ziyade miktarlar ise en az 2.000 TL, en fazla 12.000 TL olarak ön plana çıkmaktadır. Bankanın komisyon oranlarına değinecek olursak, taahhüt süresi ve ciroya göre %1.10 ila %5.20 arasında değişim göstermektedir.

Türkiye Finans Pos Komisyon Oranı 2019

Türkiye Finans yine en avantajlı bankalar listemizin 2. sırasında yer alıyor. Bankanın pos cihazını kullanmak ve iş yerinizde Türkiye Finans’a yer vermek istiyorsanız, bankanın telefon bankacılığı ve web sitesi üzerinden daha detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türkiye Finans Pos Taahhüt Süresi 2019

Türkiye Finans tarafından işyerlerine tanınan en az taahhüt süresi 12 aydır. Yine diğer bankamız gibi en fazla 36 ay olarak ön plana çıkmaktadır. Bankanın taahhüt miktarları ise TEB’e göre en azı 500 TL fazla olarak 2.500 TL, en yükseği ise 16.000 TL’dir.

Türkiye Finans tarafından işyerlerine kampanyaları tarifeler uygulaması yapılmaktadır. Bu kampanyaları tarifelerle bankalardan net komisyon oranını direkt olarak alamıyoruz, bunun için konuşmanız gerekiyor. Ama normal olarak Türkiye Finans tarafından işyerlerinden alınan komisyon oranı %1.50 ila %2.50 arasında değişim göstermektedir.

Akbank Pos Komisyon Oranı 2019

Diğer 2 banka gibi taahhüt ve ciro miktarına göre değişiklik gösteren Akbank Pos’u, son yıllarda çıkan kanunla beraber işyerlerine yazar kasa pos şeklinde hizmet tanımaktadır. Bu pos cihazları çok popüler olmuş ve çoğu işyerinde bulunmaktadır. Bu pos cihazını kullanan işyerlerine uygun komisyon oranları sunulmakta ve müşteri bu sayede çekilmektedir.

Akbank Pos Taahhüt Süresi

Banka işyerlerine minimum 12 ay maksimum 36 ay taahhüt süresi tanımaktadır. Bu taahhüt süresini onaylayıp imzalar atıldıktan sonra pos cihazı işyerinize tanımlanacaktır. Taahhüt miktarları ise 2.500 TL’den başlayıp, yine Türkiye Finans gibi 16.000 TL’ye kadar uzanmaktadır.

Akbank tarafından da işyerlerine özel olarak komisyon oranları sunulmaktadır. Bu özel komisyon oranlarını birebir görüşmelerde banka tarafından alabilirsiniz. Genel olarak Akbank tarafından alınan komisyon oranı %1.50’den başlayıp %3.50’ye kadar uzanış göstermektedir.

Bankaların Pos Komisyon Oranları – En Avantajlısı Hangisi?

  • TEB – %1.10 ila %5.20 arasında değişiyor.
  • AKBANK – %1.50 ila 3.50 arasında değişiyor.
  • TÜRKİYE FİNANS – %1.50 ila 2.50 arasında değişiyor.
  • DENİZBANK – %1.50 ila 2.50 arasında değişiyor.

Hangi Bankadan Pos Almalıyım?

Oranların hepsini paylaştık. Bu bankalar, en avantajlı bankalar olarak ön plana çıkmakta. Bankaları arayarak ya da şubelerine giderek sunduğu kampanyaları da detaylı bir şekilde öğrenip, kararınızı kılmalısınız. Bu bankalar harici bankaların pos oranları yüksek olmakla birlikte, tercih etmemenizi öneriyoruz.

Bankalar arasında kendi seçiminizi yapabilirsiniz. Teker teker tüm oranlara göz attıktan sonra hangi bankadan pos cihazı alacağınıza dair fikirler aklınızda aydınlanacaktır. Bu hususta istediğiniz bankaya yönelin. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kesinlikle bu bankalardan farklı banka tercih etmeyin.

Düşük işlem hacimli işletmeler ve yüksek işlem hacimli işletmeler için farklı pos hizmetleri bulunmaktadır. Her banka uygulamasa da çoğu bankada bu hizmet verilmektedir. Çalışmak istediğiniz banka ile bir görüşme sağlayarak işlem hacmine göre komisyon oranı alabilir, bu durumda daha düşük komisyon oranlarıyla çalışmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Bu Makalemizi de İnceleyebilirsiniz >>> Esnafa Kredi Veren Bankalar