İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere 2.el taşıt kredisi hakkında bilgi aktarımında bulunacağız.

Taşıt kullanımı son zamanlarda bir hayli arttı. Bankaların sağladığı avantajlar, kampanyalar sayesinde bireyler kolay yollarla taşıt alabilmektedir. Bankalar 0 ve 2.el araçlar için kredi imkanı tanımakta. 2.el taşıtlar için bazı bankalar 8 yaşındaki araçlara kadar, bazıları ise 10 yaşındaki araçlara kadar kredi vermektedir. Birkaç banka ise 15 yaşına kadar kredi sağlamaktadır.

2.El taşıt kredilerinde bankalar olaya çekimser olarak bakabilir. Bu araçlar kullanılmış ve eski olduklarından dolayı bankalar titiz davranmaktadır.

2.El Taşıt Kredisi Şartları

2.El taşıt kredilerinin faiz oranları ve şartları genellikle 0 araçlara tanınan kredilerle aynıdır. Arada çok az bir fark oynar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı bankalar 5, bazıları 8, bazıları 10, bazıları ise 15 yaşına kadar olan araçlar için kredi vermektedir.

Aynı zamanda kredi vade sınırı 48 aydır. 48 aydan daha uzun süreyle taşıt kredisi çekemezsiniz.

Her kredide olduğu gibi taşıt kredilerinin ana şartı da kredi notu ve gelir durumunun müsait olması olarak ön plana çıkmaktadır.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt kredisi alırken kesinlikle alacak olduğunuz taşıtın sağlam olduğundan emin olun. Çünkü 2.el araçlarda birçok hile ve hurda bulunmaktadır. Hem kredinin borcu, hemde arabanın masrafıyla uğraşmak zorunda kalmayın.

Aynı zamanda 2.el taşıt kredisi veren bankaları teker teker araştırıp, size en uygun kredi imkanını sağlayacak olan bankayı bulun. Ardından ise gerekli başvuruları yapıp bankadan krediyi alın.

Aylık ödemelerinizi çok düşünerek belirleyin. Giderlerinizi ve gelirinizi ortaya koyun, elinize kalan net paradan bankaya ödeyeceğiniz parayı çıkarın ve ortaya çıkan sonuçla rahat bir şekilde yaşayıp yaşayamayacağınızı öğrenin.

2.El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

2.El taşıt kredisi veren bankaların tamamını detaylı bir şekilde En Düşük Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019 makalemizden öğrenebilirsiniz. 

2.El taşıt kredisi veren bankalar hemen hemen Türkiye’de hizmet veren tüm bankalardır. Bu bankalar birbirlerinden sunmuş olduğu ayrıcalıklar, faiz oranları ve ödeme kolaylıklarıyla ayrılmaktadır. Yukarıda kırmızı yazıyla yazdığımız linke tıklayarak en düşük faizle size en uygun taşıt kredisi veren bankayı bularak başvuruda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda 2.el için pek önemli olmayan ama 0 araçlar için çok önemli olan bir konudan bahsetmek istiyorum. Eğer 0 araç alacaksanız bankayla görüşmeden önce satıcıyla görüşün. Çünkü şuanda 0 araç satışı yapan üretici bayiler, firma bünyesinde çok düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlıyor. Yani bankadan daha düşük faiz oranlarına sahip bir şekilde aracınızı 0 olarak alabilirsiniz.