Vekalet ile kredi çekilebilir mi? Vekalet veren adına kredi çekme

  • 10 Haziran 2016
  • 5.747 kez görüntülendi.
Vekalet ile kredi çekilebilir mi? Vekalet veren adına kredi çekme

Bankacılık işlemleri her geçen gün şekil değiştirmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde ise yeni protokoller gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak sistemlerin değişmesi ile birlikte bir çok kişi de vekalet ile kredi çekip çekemeyeceğini merak ediyor. Yurtdışında olan ya da genel olarak büyük sorun yaşadığı için gelemeyen kişilerin adına kredi çekilip çekilemeyeceği de merak ediliyor.

 

Hastalık ya da yurtdışında olma sebeplerinden dolayı kişilerin adına kredi çekilebileceğini merak eden pek çok kişi için de uzmanlar açıklamalarda bulunuyor. Uzmanların açıklamalarına göre noter huzurunda verilen vekalet kredi için geçerli sayılıyor. Noter imzası taşıyan ve noter huzurunda verilen vekaletin ardından kredi çekebilmek de kolaylaşıyor. O kişi adına kredi çekebilecek olan kişiler, rahat nefes alabiliyor.

 

Konu ile ilgili başka açıklamalarda da bulunan uzmanlar, özellikle vekalet ile kredi çekmek zorunda kalanların bu anlamda kredi veren bankaları da araştırması gerekiyor. Yani her banka vekalet ile kredi vermiyor. Bu durumdan dolayı da genel araştırmaların iyi bir şekilde yapılması gerekiyor. Genel olarak araştırmaların yapılması ile birlikte vekaletle kredi veren bankalarla anlaşmaların yapılması gerekiyor.

 

Çalıştığınız bankanın vekalet sistemi ile kredi vermiyor olması sizi zor durumda bırakabilir. Günümüzde her banka vekalet sistemi ile birlikte kredi vermediği için bu konuda büyük bir mağduriyet yaşayabilir ve paraya ihtiyacınız olduğu zamanda kredi çekemeyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ