Sigara İçen Memurlara Sınırlama

Erzincan’da 5 aydır yürürlükte olan sigara içen memurların verim kaybının önüne geçilmesi amacı ile, Erzincan Sosyal İl Müdürü olan Orhan Uçar “Sabah öğlene kadar iki tane, öğleden sonra da 10 dakika iki tane olmak üzere sigara içmelerine arkadaşlara müsaade ettik” diyerek açıklamada bulundu.

 
Bu genelge doğrultusunda sigara içen personeller günde toplamda dört kere dışarı çıkma hakkına sahip olabilecekler. SGK İl Müdürü Uçar, gazetecilere şu açıklamada bulundu: “Sabah öğlene kadar iki tane, öğleden sonra da 10 dakika iki tane olmak üzere sigara içmelerine arkadaşlara müsaade ettik. Bu uygulama yaklaşık 5 aydır devam ediyor. Arkadaşlarımız kartlarını okutarak dışarı çıkıyorlar, sigaralarını içtikten sonra tekrar kartlarını okutarak mesailerine devam ediyorlar.”

 
Çalışan personel sayısı 89 iken sigara içen personel sayısı 49 olan kurumda her saat başı sigara molası veren bir personelin günlük çalışma saatinden 80 dakika götürdüğünü belirten Uçar, ilk zamanlar yürürlüğe giren bu genelgeye sigara içenler tarafından tepki gösterilse de, zamanla sigara içenler bu uygulamadan memnun olmaya başladığını vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir